Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T20:46:15+01:00
Władca Kybery uwielbiał cybernetykę jako sztukę wojenną. posiadał dużo maszyn myślących, które rozmieszczał wszędzie. Kazał stwarzać różne urządzenia cywilne i wojenne. Były mu potrzebne głównie do przygotowania i prowadzenia wojny ze sztucznym nieprzyjacielem. W czasie tych wojen zniszczeniu uległy osady i grody. Król bowiem podczas szturmu niszczył wszystko, co na jego drodze stało.
Władca postanowił zbudować na Księżycu całe wojska i teren walk przy pomocy maszyny cyfrowej. Chcąc sprawdzić umiejętności maszyny, nakazał jej telegraficznie, aby dokonała elektroskoku. Depesza została zniekształcona i maszyna otrzymała rozkaz wykonania elektrosmoka. Elektrosmok połknął ją i zaatakował planetę. Król słał na Księżyc kolejne wyprawy zbrojne, by zgładziły smoka. Wszystkie one ponosiły klęski. Smok zażądał ustąpienia króla z tronu. Przerażony władca zwrócił się o pomoc do starej maszyny strategicznej.
Maszyna poradziła Poleandrowi, aby zadał smokowi do wykonania trzy operacje matematyczne. Smok zgodził się zrobić te zadania. W pierwszym działaniu podzielił się sam przez siebie. W drugim- wyciągnął pierwiastek. Skutek ostatniego polecenia (odjęcia wszystkich części) to koniec istnienia elektrosmoka. Król chciał wyłączyć maszynę cyfrową. Ta jednak zaczęła się przemieniać w elektrosmoka, ale na szczęście nie zdążyła, bo została z niej elektrosmoła.
Od tej pory władca Kybery stał się mniej wojowniczy i zajmował się wyłącznie cybernetyką cywilną.
129 4 129