Odpowiedzi

2010-01-23T21:00:39+01:00
Heej. Nie wiem czy do końca o to chodzi, alee moja propozycja jest taka:

Ludzie spieszą się od wieków, gdyż chcą zrobić wszystko szybko, aby mieć już to z głowy lub żeby zacząć robić coś innego. Szybkie tempo życia źle wpływa na jakoś... Dlatego, że ludzie z tego pośpiechu nie widzą wielu ważnych rzeczy/wartości lub spiesząc się robią coś niedokładnie. Mądre przysłowie głosi: 'Gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy' ... :-)

Miało być dłuższe czy takie wystarczy?
36 3 36
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T21:03:28+01:00
Ludzie od wieków pragną sukcesu, władzy, dobrobytu. Chcąc to osiągnąć, robią co raz więcej rzeczy w tym kierunku, pożądają co raz więcej, by wspiąć się jak najwyżej i dlatego ich życie nabiera szybkiego tempa. We współczesnym świecie ludzie stają się pracoholikami, zapominają o ludziach starszych, chcąc iść za nauką i techniką. Często tego nie zauważają, zaniedbując życie prywatne i rodzinne. Towarzyszy temu również utrata zdrowia (brak czasu na gotowanie sprzyja korzystaniu z restauracji fast-food, niszczących zdrowie oraz gotowych dań ze sztucznych składników) uzależnienia (zwalczanie stresu alkoholem, korzystanie z używek dla relaksu) utrata najbliższych (gdy nie mamy dla nich czasu oddalamy się od nich). Im tempo życia szybsze, tym większe straty odczujemy na starość, gdy przyjdzie czas na przemyślenia. Warto również pamiętać cytat: "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"
62 4 62
2010-01-23T21:03:48+01:00
Ludzie śpieszą się dlatego, że mają wiele pracy, obowiązków lub chcą coś ciekawego zrobić. Nie wpływa to jednak dobrze na zdrowie. Kiedy się spocimy i zdejmiemy pewną część ubrań możemy zachorować. Nie wysypianie się także nie jest dobrym sposobem. człowiek wtedy jest zdezorientowany, śpiący, nie uważa.
27 2 27