Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-23T22:04:20+01:00
Dnia ............ wybralismy się z klasą do Teatru im............ w ........... Miałam tam okazję obejrzeć spektakl pt. "Opowieść Wigilijna" będący inscenizacją opowiadania Charles'a Dickensa.
Reżyserem przedstawienia był............. W sztuce występowali............
Uważam, iż aktorzy bardzo dobrze wcielili się w swoje role. Najbardziej podobały mi się postacie duchów, które z całą pewnością nie były łatwe do odegrania. Zachwyt widzów wywołała także gra aktorska dzieci, które znakomicie oddały niewinny charakter postaci.
Było to przedstawienie tradycyjne, bez podziału na akty. Scenografia była dobrze zrobiona. Szczególną uwagę natomiast należało zwrócić na efekty specjalne, których było wiele i wszystkie równie pomysłowe.
Także muzyka jak i choreografia, były bardzo dobre i wprowadziły odpowiedni nastrój. Stroje aktorów natomiast doskonale oddawały klimat tamtych czasów.
Różnica między dziełem literackim a spektaklem jest taka, iż w książce jest więcej ukazanych miejsc. To sprawia, że akcja wydaje się żywsza. Jednak obydwa dzieła mają to samo przesłanie "Pieniądze to nie wszystko". Pomaga to w uświadomieniu, iż żeby być szczęśliwym, nie wystarczy mieć pełno forsy.
Więc choć może się wydawać, że tematyka Świąt Bożego Narodzenia to przedstawienie dla młodych widzów, nie zrozumieli oni tych ważnych związków. Przestraszyły ich także duchy oraz taniec rabusiów.
Przedstawienie mi sie podobało, ponieważ była ciekawa choreografia i wiele efektów specjalnych, jak wynurzanie się ducha z kominka pełnego dymu. Polecam to przedstawienie wszystkich,którzy lubią spektakle z pouczeniem.
1 2 1