Napisz list zgodnie z poleceniem.
Chcesz kupić dom lub mieszkanie w Wielkiej Brytanii. Znajdujesz w gazecie ogłoszenie prezentujące nieruchomość która cię interesuje. Napisz list do agencji, która je zamieściła.
- Określ jaki rodzaj domu/mieszkania chcesz kupić i powołaj się na ogłoszenie.
- Zapytaj o odległość od środków komunikacji miejskiej i sklepów
- Zapytaj o co najmniej dwa interesujące cię elementy wyposażenia domu
- Zapytaj o możliwość uprawiania sportów i dostęp do rozrywek kulturalnych w okolicy
List ma mieć minimum 120 słów, max 150. Jeżeli napiszesz list, bardzo proszę abyś go przetłumaczył na język polski i napisał trudniejsze słówka i zwroty, ułatwi mi to analizę listu. Dzięki za odpowiedź.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T00:09:24+01:00
Hi! I would like to buy a house, for a family of four. I need four bedrooms. It shouldn't be small, I would rather to have bigger ones. I have already read an advertisement about one house. House which is situated in front of the lake and there are four bedrooms, and the house is big, such I want to, so I liked it.
But I would like to know how far the closest shopping center, the bus stop and metro are? And I would like to ask about the kitchen, is it the big one? And I really like furniture in the salon, is it really wood? If there is, so tell me which kind of wood?
I have two children, so I want to know is there any cinema, theater, and some playgrounds? How far it is to the park? Please answer fast.

Cześć! Chciałbym kupić dom, dla czteroosobowej rodziny. Potrzebuję cztery sypialnie. Nie powinny być małe, Wolałbym większe. Czytałem ogłoszenie o jednym domu. Domu, który jest usytuowany naprzeciwko jeziora i tam są cztery sypialnie i do jest duży, tak jak tego chcę, więc podoba mi się to. Ale chciałbym wiedzieć jak daleko jest najbliższe centrum handlowe, przystanek autobusowy, i metro? Chcę tez zapytać o kuchnię, czy jest ona duża?
Bardzo podobają mi się też meble w salonie, czy to jest prawdziwe drewno? Jeżeli tak to jaki rodzaj drewna?
Mam dwójkę dzieci, więc chciałbym też wiedzieć czy są gdzieś w pobliżu kino, teatr i jakieś boiska? Jak daleko jest park? Proszę o szybką odpowiedź.

i would like to - (zwrot ang) chciałbym/łabym
i would rather - (zwrot ang) wolałbym/łabym
i have already read - (zwrot w czasie present perfekt) przeczytałem/łam
advertisement - ogłoszenie