Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-24T09:51:13+01:00
Santiago jest to główny bohater opowiadania Ernesta Hemingway’a p.t. „Stary człowiek i morze”. Bohater jest rybakiem w podeszłym wieku,żyje w nędzy, na obrzeżach Hawany. Nie ma on dzieci i jest wdowcem.Jego jedynym przyjacielem jest młody chłopiec o imieniu Manolin.
Mieszka on w biednym domku gdzie stało tylko łóżko, stół i jedno krzesło. Jedynym zajęciem Santiaga było łowienie ryb. Mężczyzna , jak każdy człowiek w starszym wieku, nie lubił samotności.Podczas swoich długich rejsów często rozmawiał z rybami i ptakami. Jest życzliwymi szczerym w stosunku do innych człowiekiem. Manolin, wierny przyjaciel Santiago, darzy go szacunkiem i zrozumieniem. Opiekuje się nim nawet wtedy, gdy nie jest już jego pomocnikiem.Jest mu oddany i wdzięczny za nauczenie go zawodu.Santiago był bardzo pogodny. Był optymistycznie nastawiony do życia. Mimo iż przez 84 dni nie złowił żadnej ryby, nie zniechęcał się, lecz walczył, gdyż miał nadzieję, że wreszcie uda mu się co złowić. Wobec ludzi był ufny. Stary rybak był bardzo opanowany i spokojny.
Moim zdaniem, postępowanie staruszka jest godne naśladowania. Na uwagę zasługują jego godność i wytrwałość,które w tych czasach niestety ale sa żadkością.
1 5 1