Zbierz różne informacje i napisz wypracowanie na jakiś wybrany przez siebie temat. Wybierz ,,gorący temat", to znaczy taki, który znajduje się obecnie w centrum zaineresowania opini publicznej i znajduje się np. w prasie, internecie lub telewizji. Bardzo proszę o to wypracowanie. NA MINIMUM 1 STRONĘ.

1

Odpowiedzi

2009-10-01T19:42:35+02:00
Jak już pewnie wszyscy wiedzą od jakiegoś czasu w polsce duzo mówi sie o Tarczy Antyrakietowej.
Na świecie ponad 24 państwa dysponują rakietami krótkiego, średniego i dalekiego zasięgu. Tarcza antyrakietowa miałaby chronić USA i Kanadę przed rakietami takich państw jak Iran lub Korea. Działanie Tarczy opiera się na dwóch ważnych elementach jakimi są radar i system wystrzeliwujący rakiety obronne by zniszczyć wrogie pociski.
Radar w Czechach i wyrzutnia w Polsce miałyby chronić Amerykę poza zachodnią jej częścią. Według planów baza rakietowa w Polsce powinna być skończona w roku 2013.Wybudowanie bazy w Polsce i radaru w Czechach powninno kosztować wraz z rakietami ok. 4 miliardów dolarów. Według informacji podawanych w mediach jedna duża bateria rakiet PATRIOT powinna chronić większą częśc naszego kraju. 110-120 żołnierzy amerykańskich będzie obsługiwać bazę i przy okazji uczyć polaków obsługi przez cztery lata.
Rząd Polski jednak ciągle zmienia swoje stanowisko w związku z tarczą i do końca nie wiadomo czy baza powstanie czy jednak nie.