Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T10:08:46+01:00
Grypa:
-ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem grypy
-przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową (np. podczas kichania)
-największa ilość zachorowań występuje podczas sezonowych epidemii, powodując ostre objawy uniemożliwiające pracę osobom czynnym zawodowo
-epidemie grypy powodują znaczne koszty społeczne i niekiedy mają zasięg kontynentalny lub światowy, dlatego grypa wymaga globalnej koordynacji epidemiologicznej.

Angina:
-w najczęstszym rozumieniu ostre zapalenie migdałków podniebiennych i błony śluzowej gardła, wywołane przez bakterie paciorkowców
-objawy nie ograniczają się tylko do lokalnych zmian na migdałkach (i to klinicznie odróżnia anginę od zapalenia migdałków czy gardła innego pochodzenia)
-głównym objawem jest gorączka, zwykle bardzo wysoka, wymioty (tylko u małych dzieci – do 7. roku życia), poczucie rozbicia, bóle kostno-stawowe i zmiany miejscowe na migdałkach: początkowo ból (często bardzo silny, utrudniający połykanie, a nawet mowę), zaczerwienienie, rozpulchnienie (w skrajnych przypadkach prowadzące do mechanicznej niedrożności gardła), a do ok. 48 h od wystąpienia objawów bólowych pojawiają się masywne, śluzowo-ropne naloty.
53 3 53
2010-01-24T10:14:28+01:00
Charakterystyczne dla anginy są silne bóle migdałków, które mogą uniemożliwić jedzenie. Angina, w przeciwieństwie do grypy, jest chorobą wywołaną przez bakterie, antywirusowe leki na grypę więc na nią nie zadziałają.

:)
Przepraszam że tak krótko
61 4 61