Odpowiedzi

2010-01-24T10:26:57+01:00
Razem z moją koleżanką Kasią przeprowadziłyśmy wywiad z 3 rodzinami o tym jak się im teraz współcześni żyjei jakie są ich problemy.
Pierwasza rodzina :
- hmm żyje nam się dobrze mamy stałe prace tyle że mamy problem z dziećmi. Nie chcą się uczyć, a przy tym są bardzo niegrzeczne. - wypowiadają sie rodzice.
- No mama troche marudzi i często krzyczy z ojcem ale takto to dobrze się nam żyje- wypowiada się trójka rodzeństwa.
Druga rodzina :
- żyje nam się bardzo źle często bywa że niemamy za co kupić jedzenia. Ostatnio mąż stracił pracę, staramy się szukać owej ale jest bardzo ciężko ponieważ niemy skoczonych wszystkich szkół. Bardzo pragniemy mieć dzieci ale cieszę się teraz że ich niemamy bo im też było by źle teraz z niami- wypowiada się małużeństwo.
Trzeci rodzina :
- żyje nam się bardzo dobrze , mamy co jeść , dzieci są grzeczne ale też czasammi zdarza się im napsocić. Największym chba problemem jest to że dzieci czasem psocą bo takto nie możemy nażekać - wypowiadają się rodzice.
- bardzo dobrze się nam żyje, mamy piękny dom, dobrze się uczymy. Nasi koledzy i koleżanki nas lubią jest super !

Współczesnym rodziną żyje się dobrze chyba że niemają pracy lub pieniedzy. Największymi problemamy są albo niegrzeczne dzieci albo brak środków do życia który wynika z braku pracy.
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-24T10:34:25+01:00
-Hej Angnieszka. Czy mogłabym Ci zadać kilka pytań dotyczących współczesnych rodzin?
-Oczywiście, z chęcią na nie odpowiem.

-Jakie problemy miewają zazwyczaj dzisiejsze rodziny?
-Głównym problemem może być niezbyt miła atmosfera panująca w domu. Nałogi, przemoc przeszkadzają zazwyczaj w budowaniu silnej więzi rodzinnej.

-Czy znasz rodzinę, która nie powinna być przykładem dla innych rodów?
-Tak. Niestety moja koleżanka mieszka w domu, w którym przeważa alkoholizm. Próbowałam jej w jakiś sposób pomóc, niestety bezskutecznie. Ona wstydzi się swojego problemu, nie oczekuje wsparcia.

-Oczywiście. Takim rodzinom bardzo trudno jest udzielić efektownej pomocy. A co powiedziałabyś o swojej rodzinie?
-Nie chwaląc się-nie narzekam. Mój dom nie jest miejscem nałogów, przemocy. Pochodzę ze spokojnej, zrównoważonej rodziny.

-A problemy związane z rodzinką?
-Nie wiem czy można to nazwać problemami. Jedynym kłopotem są częste sprzeczki z rodzicami na temat kieszonkowych, ubrań, wyglądu. Zawsze jednak próbujemy się dogadać.

-Dziękuję, za udzielenie odpowiedzi na tych kilka ważnych pytań. Oczywiście ucałuj ode mnie rodzinę.

-Nie ma za co, było mi naprawdę bardzo miło. Ja również pozdrawiam.
1 5 1