Odpowiedzi

2010-01-24T11:07:04+01:00
W dzisiejszym świecie warto doceniac smiech,jako lekarstwo na nasze smutki,niepowodzenia.Śmiech nic nas nie kosztuje,a jakże wiele radości może sprawic nasz uśmiech drugiemu człowiekowi.
W literaturze jest wiele przykładów,które można przytoczyc,jednak moim ulubionym pisarzem jest Jan Kochanowski,w twórczości którego wiele jest utworów o bardzo bogatej treści.
Doskonale ukazuje on otaczający nas świat,czasem śmiejąc się ze zwykłych rzeczy.Pisząc fraszki ukazuje on rózne postacie i postawy ludzi.
Fraszka "O miłości" ukazuje człowieka który nie jest w stanie ani uciec ani się obronic,gdy już wpadnie w jej sidła.Natomiast we fraszce"O doktorze Hiszpanie" poeta wyśmiewa naszą wielką wade-pijaństwo,które jest nierozłącznym obrazem uczt i biesad.
W moim życiu kieruję się zasadą"uśmiechnij się,a dasz mi najcenniejszy skarb".Nie ma takiej rzeczy,która mogłaby zepsuc mi dzień,bo śmiech to mój brat,który pomaga mi przezwyciężac strach,który towarzyszy mi każdego dnia,czy swoim zachowaniem,postępowaniem nie sprawiłam komuś przykrości.
Lecz wystarczy,że ktoś się do mnie uśmiechnie,i już wiem,że ten dzień był wspaniały.