Napisz krótki tekst o miejscu, w którym chciałbyś urzędzić piknik.
-opisz wygląd tego miejsca,charakterystyczne odgłosy i zapachy o wybranej porze roku. wykorzystaj synonim wyrazu piękny.
-zachowaj trójdzielną kompozycję(wstęp, rozwinięcie, zakończenie)

na jutro:P:D

dużo punktów

z góry dziękuje

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T12:52:16+01:00
Już od dawna chciałam wspólnie z przyjaciółmi urządzić piknik. Zastanawiałam się jakie miejsce wybrać. Postanowiłam że będzie to łąka znajdująca się niedaleko za moją szkołą.

Droga tam jest bardzo przyjemna. Idzie się piaskową ścieżką wśród drzew. Unosi się leśny zapach i dość często można tam spotkać wiewiórki. Gdy jestem już na miejscu, przede mną znajduje się zielona polana, a dookoła niej w równych odstępach rosną piękne, rozłożyste i dojrzałe drzewa. Myślę, że miejsce między drzewami byłoby wspaniałe. Wokół mnie unosi się świeży zapach kwiatów rosnących wśród zielonej trawy. Przy pniach drzew rosną krzaki róż, a ich zapach unosi się w powietrzu. Tuż koło nich można znaleźć mnóstwo białych stokrotek i koniczyn. Na rogu łąki jest niewielki staw, a pałki wodne okalają jego brzegi. Lilie wodne poruszają się po wodzie w lekkim wietrze. Pod taflą wody można ujrzeć rybki, mieniące się różnymi kolorami tęczy. Dookoła stawu jest mnóstwo małych kamyczków i czasem da się usłyszeć odgłos gdy jeden z nich wpadnie do wody. Na drzewach zasiadają małe ptaszki, które pięknie śpiewają i nadają wspaniały nastrój jak na piknik.

Moim zdaniem nie ma lepszego miejsca niż właśnie ta łąka. Można tu wspaniale wypocząć. Cisza, spokój i tylko czasami jakiś ptak zaśpiewa pięknie. Zapach kwiatów, staw w pobliżu i słoneczna pogoda sprawiają, że od razu poprawia mi się samopoczucie.

:)
3 5 3
2010-01-24T15:24:06+01:00
jeżeli chciałabym użadzić piknik zrobiłabym to w jakimś cichym spokojnym miejscu w , którym nikt by mi nie przeszkadzał. najlepiej było by to zrobić latem gdy jest ciepło i dużo roślin.
miejsce to było by w tatrach w dolinie pi.ęciu stawów. wziełabym kilku moich przyjaciół i w samym środku wakacji pojechalibyśmy o niczym nie myśląc. wzielibyśmy koc, kosz z kanapkami i troche picia. góry według mnie są piękne. jest tam wiele zwierzątktóre nie występóją nigdzie indziej naprzykład kozice czy świstaki.ptaszki śpiewają jak w chórze.
takie jest moje wymarzone miejsce na piknik- spokojne i piękne.
5 2 5