Odpowiedzi

2010-01-24T13:09:48+01:00
"Miej serce i kieruj się sercem"

Serce powinno być naszym przewodnikiem w życiowych ścieżkach pomimo tego, iż jest niekiedy zaprzeczeniem rozumu..
Po pierwsze serce jako złoty środek na wszelkie zło.Doskonałym przykładem są utwory pisane w epoce romantyzmu.Okazywanie uczuć, ludzkiej wrażliwości i ciepła które daje szczęście.
Po drugie doskonałym przykładem bohatera który kierował się sercem jest Romeo, który dla miłości poświęcił życie.By pogodzić rody Capulettich i Montekich odebrał sobie życie, bo nie był w stanie żyć bez swej ukochanej Julii.Pomimo,że można był ten problem rozwiązać zupełnie inaczej kierując się rozumem.To jednak on wykluczył tą możliwość ,bo słuchał głosu serca.Dla niego śmierć to był za mały powód by przestać kochać.
Po trzecie najważniejszym i najistotniejszą postacią która przewodniczy tematowi jest Jezus Chrystus, który w całym swoim życiu kierował się sercem,wiarą i miłością do ludzi. Za odkupienie ich grzechów został ukrzyżowany.
Zatem kierowanie się sercem co prawda nie jest zawsze zgodne z rozumem jednak jest to rzecz niezmiernie ważna i pokazuje nasze wnętrze , człowieczeństwo.Serce posiadamy właśnie po to by nie być obojętnym na zło czy cierpienie innego człowieka.Bóg stworzył człowieka na swój obraz by kierował się sercem i żył w miłości.
3 5 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T14:43:27+01:00
Miej serce i kieruj się sercem to słowa lisa do Małego Księcia. Czy w życiu powinno się kierować sercem?
Przykładem może być dramat Szekspira Romeo i Julia, w którym to Romeo staje się pod wpływem miłości odważny i gotowy zrobić wszystko dla ukochanej. Z kolei Julia z młodej dziewczyny przekształca się w dorosłą kobietę, która jest zdolna do poświęceń dla Romea.
Jako drugi przykład posłuży mi nieszczęśliwa miłość Tristana i Izoldy. Umierają oni na skutek nieporozumienia i chęci zemsty małżonki Tristana. Nie mogli nic poradzić na miłość, którą do siebie czuli, jednocześnie kładąc przed spaniem nagi miecz między sobą na dowód średniowiecznej pobożności.
Jako przykład następny posłuży mi Pan Tadeusz. W Panu Tadeuszu główny bohater zakochuje się w młodej dziewczynie. Wszystko kończy się szczęśliwie a zakochana para bierze ślub.
Dochodzi więc do konkluzji czy w życiu powinno się kierować miłością czy nie? Sądzę że powinniśmy się kierować miłością ale z pewną dozą rozsądku w życiu.


mam nadzieję że pomogłam :)
7 3 7