Odpowiedzi

2010-01-24T12:46:15+01:00
– surowiec drzewny otrzymywany ze ściętych drzew i formowany przez obróbkę w różnego rodzaju sortymenty. Zajmuje przestrzeń pomiędzy rdzeniem, a warstwą łyka i kory.

Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka. W Polsce, w grodzie Biskupin wszystkie domy, urządzenia obronne i wiele przedmiotów wyposażenia i codziennego użytku były wykonane z drewna. Przez tysiąclecia budowano z drewna ściany, stropy i dachy. Drewna używano do wykonania narzędzi, naczyń, a także do ogrzewania i oświetlania pomieszczeń (łuczywo).

Obecnie drewno znajduje zastosowanie jako materiał na podłogi, boazerie, do wykonania więźb dachowych, ogrodzeń i pergoli, mebli i zabawek. W Ameryce Północnej (USA i Kanada), drewno jest ważnym materiałem budowlanym i używa się go do budowy większości niskich zabudowań mieszkalnych. Odpady powstałe przy produkcji różnych sortymentów drewna są wykorzystywane do produkcji płyt pilśniowych, wiórowych, OSB, sklejki, itd., które także są materiałem do wykonywania wielu przedmiotów codziennego użytku.
5 2 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T13:28:16+01:00
Drewno jest złym przewodnikiem ciepła. Wszystko zależy od gatunku, temperatury, wielkości, wilgotności, a nawet kierunku przebiegania włókien. Jego współczynnik jest o wiele niższy niż innych metali, które dobrze przewodzą ciepło. Dlatego drewno jest wspaniałym materiałem budowlanym oraz wykorzystywany do produkcji materiałów izolacyjnych.

(Chodzi tu o współczynnik, który określa czy substancja ma zdolność do przewodzenia ciepła.
3 3 3
2010-01-24T15:14:19+01:00
Ciepło właściwe drewna jest to ilość ciepła potrzebna do ogrzewania 1 kg drewna o 1º C. Drewno jest dobrym izolatroem co wskazuje na to ze zle przewodzi ciepło
1 5 1