Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Ilys
  • Rozwiązujący
2010-01-24T14:04:21+01:00
,,Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane, trzeba
im takż pozwolić chodzić" *
Bohaterami tego reportarzu jesteśmy my, czyli dzieci i nasi rodzice. Nie potrafię podać dokładnych danych omawianych tu osób, dlatego że ten temat jest spotykany w bardzo dużym zakresie wiekowym, nie mówiąc już o imionach i nazwiskach. Zainteresowałam się tym, ponieważ często nie potrafi dojść do porozumienia stron.
NA pytanie: co te osoby zrobiły? Muszę wcielić się w obydwie role. Zacznę od 'pociech'. W miarę dorastania chcemy, by traktowano nas z większą swobodą. Oczywiście są przypadki, w których rozpieszcza się potomstwo i pozwala pratkycznie na wszystko. Takie osoby szczycą się tym i reszta pragnie tego samego. Uważamy, że jestesmy gotowi podjąć nowe wyzwania, ale tylko te, które chcemy, jednak życie polega na przyjmowaniu nie tylko szczęśliwych chwil jak i tych złych.
Z koleji rodzice martwią się o swoich wychowanków i o naszą przyszłość. Starają się dobrze odgrywac postwioną im przez życie rolę, a my nie zawsze im to ułatwiamy. Nie mogą jednak trzymać swoich dzieci cały czas przy sobie, bo to doprowadzi do poważniejszych komplikacji. Potomstwo nie nauczy się prawidłowo jak ma żyć. Będzie tkwić w przekonaniu, że mama czy tata zawsze ich obronią, nie dopuszczając myśli, że wczesniej czy później umrą.
Brak porozumienia między bohaterami reportażu można zaobserwować w każdym domu. Niezależnie czy jest to problem w trakcie rozmów, czy tez brak jakichkolwiek konwersacji. Pragną w miarę możliwości obrnoić nas przed trudnościami tego świata.
Okres występowania kłopotu jest względny. Od paru razy w miesiącu do kilku razy dziennie. Na to zjawisko wpływają najróżniejsze czynniki.
Moim celem jest poruszenie sprawy i możliwe zbliżenie się do jej rozwiązania.
Dotykam trudności, gdyż mam nadzieję, że uda mi się pomóc omijać ten ambaras w przyszłości.
Reasumując, rodzice powinni rozwijać dzieci i z czasem dostarczać im więcej swobody. Ne oznacza to, że mają pozwalac na wszystko. Jak powiedziała kiedyś Anna Rokita : ,,Rodzina jest dla człowieka korzeniami, przyjaciele łodygą, a miłość kwiatem". W pełni się z nią zgadzam, a wy?
1 3 1
2010-01-24T14:32:30+01:00
My i nasi rodzice.
Jesteśmy ze sobą bardzo zżyci, kochamy się i spędzamy ze sobą bardzo dużo czasu. Ale czy rodzic może być także przyjacielem? Otóż może. Rodzic może być przyjacielem, tylko wtedy kiedy mamy do niego pełne zachowanie, rozmawiamy jak z przyjaciółką, dzielimy się wszystkimi troskami, problemami... Taki przyjaciel zawsze znajdzie rozwiązanie, pocieszy, pomoże a także będzie cieszyć się z naszego szczęścia. Czy tak nie zachowuje się każdy rodzic? Zachowuje, trzeba tylko spojrzeć na rodzica jak na przyjaciela a nie rodziciela. Musimy nawiązywać więź z rodzicem, wzmacniać wspólne zaufanie i rozmawiać na każdy temat. Kiedy rodzic jest naszym przyjacielem czujemy się w jego towarzystwie dużo lepiej.

starałam się. pozdrawiam :*
2010-01-24T18:35:45+01:00
'My i nasi rodzice'

Dzisiaj przeprowadzimy reportaż na temat 'My i nasi rodzice' Jest to dość kontrowersyjni temat , ponieważ każdy ma ten temat inne zdanie. Jedni sie od siebie różnią inni bardzo dobrze dogadują. Więc sprawdźmy jak inni odpowiedzieli na nasz temat.

'Moi rodzice są na poziomie. O wszystkim mogę z nimi porozmawiać i nie mamy przed sobą tajemnic. Mama zawsze pyta o oceny, o to co dzieje się w moim życiu. Jest jakby moją przyjaciółką. Uwielbiam z nią rozmawiać, śmiać się i wygłupiać. Tato jest bardziej zasadniczy. Trzyma klasę i poziom. Decyduje o sprawach finansowych w naszej rodzinie. Ogólnie to mam najwspanialszych rodziców na świecie ! . '

' Z moimi rodzicami bywa róznie. Czasami jest z górki, czasami pod górkę. Nie mogę im wszystkiego mówić, ponieważ pewnych rzeczy nie rozumieją. Ale da się z nimi żyć. '

' Mama jest okey, z tatą jest gorzej. Krzyczy i trzyma twardą rękę. Przez niego nie mogę wychodzić na imprezy i spać u koleżanek. Jedyny plus że dużo pracuje.

' Mam kochanych rodziców. DOgaduję się z nimi i nie mamy ze soba żadnych problemów. Uwielbiam spędzać z nimi czas, popołudnia i wogóle. Zawsze jest dużo smiechu :) '

Jak widać zdania są zróżnicowane. Wszystko zależy od charakteru i wielu innych czynników. Jednak życzymy wszystkim , by dogadywali się ze swoimi rodzicami .