Przetłumaczy mi ktoś na angielski mieliśmy napisać do sąłwnej gwiazdy


Cześć Will
Mam na imię Karolina i mieszkam w Krakowie a dokładnie to w Niepołomicach.
Jestem typową kinomaniaczką. Strasznie lubię oglądać filmy. Mam 14 lat i jak wiadomo mieszkam w Polsce gdzie w ogóle nie ma możliwości na zdobycie, jakiej kolwiek kariery filmowej i aktorskiej
Skromnie przyznam, że lubię to robić i jak nauczycielki i nie tylko mówią, że mam talent
Mam już cel chce zostać sławną aktorką jak ty, przez co jestem nietypowa, ale mam swoje marzenie nie tak jak niektórzy puści ludzie i chce ciebie spotkać wiem głupie
Mam nadzieje, że mi odpiszesz, chociaż chociaż to nie wierze.
Masz tyle listów od dziewczyn. Ja jestem trochę inna niż one In wiem, że nie zdobędę żadnej kariery.;( Ale nadal wierze i nie przestanę. Można powiedzieć, że w filmach, których grasz dodają mi siły.
Chciałabym twój autograf wtedy bym była w niebie a jak bym cie zobaczyła to chyba bym zemdlała;)
Mam pytanie
Byłeś kiedyś w Polsce?
Czy ją kiedyś odwiedzisz jak by, co to kieruj się na Kraków?;]


Ale proszę odpisz błagam

Do zobaczenia na czerwonym dywanie

3

Odpowiedzi

2010-01-24T13:04:36+01:00
Hi Will!

My name is Karolina and I live in Krakow, directly in Niepolomice. I'm typical kinomaniac. I love watching movies. I'm 14 years old and as you know i'm living in Poland. Right now there is no chance to begin career as and acrtess.
I have to tell you in secret that I like acting and one of my teachers said I have a gift.
My goal is become famous movie star as you. I'm not typical person -I have my own dreams not like many empty persons. I really would like to meet you, I know it may be stupid, but deep inside I have a hope that you will respond for that letter. I believe it strong.
You have so many letters from the other girls. I'm a little bit different, despite I know that I will have no carrer. But I still believe and I won't give up. Movies with you are always giving me hope.
I would like to get yours autograph, i could be happy then. And If I will be able to see you I think I could even zonk out.
I have a question: Have you ever been in Poland? have you ever thought about trip here? If yes, please visit Krakow.

Once again - please respond

See you on red carpet

Karolina
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T13:04:46+01:00
Dziewczynko, proponuje najpierw polskiego sie nauczyc.. no ale dobra.

Hi, Will
My name is Karolina and I live in a small village Niepolomice near Krakow. I am a typical movie fan - I love watching movies. I am fourteen-year-old but I live in poland so my chances of making a career in film industry are rather small. Frankly I think I am very talented - even my teachers think so. I've already decided what I want to do in my life - I want to be an actress just like you. I think it may be ridicolous but I have my dream not like other stupid people I know. I'd love to meet you.. but I know it's silly. I hope you'll write me back, but I think it's impossible because you are so popular and you are probably receiving letters like this everyday. I know I am different from those girls, but I still believe in my dream. When I watch your movies they give me so much energy ! I'd love to have your signature and I'd love to see you but I think I'll pass out when it will happen. I have a question - have you ever been in Poland? If you haven't - I'll happily greet you in Krakow !
Write me back, I beg you !
See you on the red carpet.
  • Użytkownik Zadane
2010-01-24T13:05:35+01:00
Hi Will
I have to the name Karolina and I live in Cracow but exactly it in Niepołomicach. I am typical cinema with maniac. Terribly I like to watch films. I have 14 years and as everybody knows I live in Poland where generally speaking doesn't have an opportunity for getting, of any film and acting career.
Modestly I will admit that I like to do it and as teachers and not only they are saying that I have talent I already have the purpose wants to become the famous actress as you, what I am untypical by, but I have my dream not this way as some frivolous persons and he wants to meet you I know stupid I have hopes that you will answer me, though at least it for not a faith.
You have so much letters from girls. I am a bit different from they and I know that I will get no career.; (but still for faith and I won't stop. It is possible to say, that in films which you are playing are giving me power.
I would like your autograph then so that I am in the sky when in order to cie probably saw it so that I fainted;)
I have the question :
Were you at one time in Poland?
Whether at one time you will visit her as in order to, what point it oneself to Cracow?;]


But please answer I am begging.

For seeing on the red carpet.
Pozdroo<3