Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-24T17:48:15+01:00
Mieszkanie dwu poziomowe parter i piętro

Plan jest taki że kocioł gazowy jednofunkcyjny 24kw wraz z zasobnikiem CWU bedzie znajdował się na pietrze do tego dwa rozdzielacze jeden 6 obwodowy na parterze i 4 obwodowy na pietrze, na parterze przed rozdzielaczem będą podpięte dwa grzejniki trójnikowo z pomieszczeń nieremontowanych.
Poniżej umieszczam szkic planowanej instalacji dla łatwiejszego wyobrażenia sobie całości. długość rozdzielacza będzie wynosić około 20m ( w jedna strone, grzejnik C22 600X1200), reszta grzejników w tej instalacji to dwie drabinki 1000w(po jednej na każdej kondygnacji) oraz 10 grzejników C22 600x1200.
rozdzielacze z kotła będą zasilane rurami 22 miedz a później każdy obwód z rozdzielacza alupex 16. Te dwa grzejniki podłączone przed dolnym rozdzielaczem to cześć starej instalacji CO której nie mogę zmienić i jest to rura 18 do pierwszego grzejnika a później 15.
wady:
jest bardzo długo odcinek grzewczyi można nie uzyskac jednakowego przepływu ciepła
Ale można temu zaradzić, aby na dlugich odcinkach uzyskac jednakowy przeplyw do wszystkich grzejnikow bardzo ekonomiczne jest zastosowanie ukladu uzywanego do podlaczania grzewczych paneli podlogowych.
Nagrzewanie sie stopniowo grzejników w dłuższym czasie
zalety:
duża wydajnośc ciepła i utrzymanie go
nie musimy montowac pompy wspomagajacej przez co zaoszczedzimy na prądzie