Napisz wypracowanie na minimum dwie strony papieru A4 na temat: jeden do wyboru( czyli wybrac jeden i opisac/rozwinąc)
1.Przykazania kościelne normą życia chrześcijańskiego.
2.Sakrament małżeństwa sakramentem miłości.
3.Wartośc zycia oraz jego zagrożenia.
Krótszych nie uznaje ! I nie myślcie sobie ze nie zauważe jak bedzie z neta! Ma byc własna praca a nie plagiat.!!!
I szybko prosze daje wszystkie punkty co mam.;(

2

Odpowiedzi

2010-01-27T21:22:50+01:00
Sakrament malzenstwa to nierozelwalny zwiazek mezczyzny z kobieta.
Malzenstwo otwiera droge do innych sakramentow.
Kiedy stajemy w obliczu zamysłu Bożego wobec małżeństwa, trzeba powiedzieć, iż stajemy wobec tajemnicy. Tajemnicy miłości Boga do człowieka oraz wobec tajemnicy miłości człowieka do człowieka (męża do żony i żony do męża). Ta miłość małżeńska jest znakiem miłości Boga, miłości wiernej Boga Stwórcy. Wkraczamy tu w tajemnicę znaku sakramentalnego.Sakrament malzenstwa to takze laczenie ludzkiej milosci w milosc Chrystusa.
Najpierw trzeba sie oznac i zaprzyjaznic, stawiac sobie wymagania trwac w czystosci a zarzem modlic sie za siebie nawzajem.
Szafarzami sakramentu małżeństwa są sami małżonkowie. Kapłan jest tylko świadkiem urzędowym zawarcia sakramentu.W sakramencie malzenstwa uczestnicza swiadkowie ktorymi sa przyjaciele bad osoby z rodziny.
Ślubując sobie wierność i miłość, mężczyzna i kobieta zawierają związek małżeński, a Chrystus umacnia ich miłość swoją miłością, jaką okazuje Kościołowi. W tym sakramencie Chrystus zbliża się do nowożeńców i mocą swego Ducha tak ich udoskonala, aby ich ludzka miłość ciągle się rozwijała, pokonując wszystkie próby życia.
Sakrament malzenstwa jest sakramentem powtazalnym.
2010-01-27T21:56:04+01:00
3.Wartośc zycia oraz jego zagrożenia

Każdy człowiek zastanawia się jaka jest wartość ludzkiego życia we współczesnym świecie. Ile warte jest życie. Życie dane człowiekowi przez Boga, a przekazane przez rodziców. Jak wielką rolę odgrywają tutaj rodzice, są oni współpracownikami Boga w akcie stworzenia. Dziś, gdy w świecie ludzie odnoszą się w negatywny sposób do życia trudno mówić o wartości. Współcześni proponują aborcję, eutanazję. czy przez to okazujemy szacunek wobec życia, wobec Boga? Dla wielu młodych ludzi aborcja jest doskonałym wyjściem z sytuacji nieprzewidzianej prze nich. Starsi ludzie w naszym społeczeństwie przeszkadzają? Często schorowanych dziadków, cierpiących próbóje się uśmiercić, popełniając eutanazję. Czy taka jest wartośc ludzkiego życia. Człowiek nie może walczyć z darem, Bożym. To Bóg jest Panem i Dawcą życia i to do niego naleszy kierowanie życiem. Dlatego rolą Kościoła jest modlitwa, aby to życie dane nam przez Boga było we współczesnym świecie szanowane i doceniane. Szanujmy życie, gdyż mamy je tylko jedno i to od nas zależy czy je wykorzystamy w odpowiedni sposób.