Chciałabym aby ktoś zrozumiałym językiem wytłumaczył mi I i II zasadę termodynamiki. Jak będzie z neta skopiowana to od razu daje spam.
Omówic budowe wewnętrzną ciał w poznanych stanach skupienia. Sposoby zmiany energii wewnętrznej i co to jest entropia. Będę wdzięczna. Pozdrawiam

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Max3
  • Początkujący
2010-01-24T17:04:46+01:00
I zasada termodynamiki informuje nas o tym, jak można zmienić energię wewnętrzną ciała i czemu jest równa ta zmiana:
ΔEw= W+Q
gdzie:
W-wykonana praca
Q-wymienione ciepło
Ew-energia wewnętrzna

Energię wewnętrzną można zmienić przez siłę tarcia, w której to wydziela się ciepło.

Entropia – termodynamiczna funkcja stanu, określająca kierunek przebiegu procesów spontanicznych (samorzutnych) w odosobnionym układzie termodynamicznym.W układzie termodynamicznie izolowanym w dowolnym procesie entropia nigdy nie maleje.

Druga zasada termodynamiki mówi, że w układzie zamkniętym w procesach odwracalnych ciepło ( niebędące funkcją stanu) ma czynik całkujący w postaci odwrotności temperatury co prowadzi do pojęcia entropii jako funkcji stanu. Zatem poprawne sformuowanie II zasady termodynamiki jest nastepujące: "W dowolnym procesie (odwracalnym lub nieodwracalnym) w układzie zamkniętym zmiana entropii dS jest wieksza lub równa od dQ/T" lub jeszcze prościej: "W układzie zamkniętym w dowolnym procesie entropia rośnie".

Prosze, to wszystko, co mogłem powiedzieć z WŁASNEJ wiedzy. Sry, znam wzór na II zasadę termodynamiki, ale nie umiem go tu napisać.