Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T16:13:32+01:00
Poza przyrodnicze czynniki rozwoju rolnictwa w Polsce:
- struktura agrarna: to jeden z najważniejszych problemów polskiego rolnictwa. Gospodarstwa są przeważnie bardzo małe, co świadczy o rozdrobnieniu rolnictwa. Większość rolników produkuje towary tylko na potrzeby własne, a brak funduszy i możliwości zasięgania kredytów utrudniają unowocześnienie, zwiększenie plonów i poprawienie jakości wytwarzanych produktów. W strukturze własnościowej gospodarstw rolnych w Polsce zawsze dominowały prywatne gospodarstwa rolne. Obecnie gospodarstwa prywatne stanowią 95% ogółu gospodarstw rolnych.
- mechanizacja i nawożenie: nowoczesne maszyny rolnicze są w rolnictwie niezwykle potrzebne: zastępują wysiłek zwierząt pociągowych i wielu ludzkich rak, przyspieszają prace, ułatwiają je, pozwalają w tym samym czasie wykonać ich więcej i dokładniej. W Polsce zużycie nawozów sztucznych jest kilkakrotnie mniejsze niż w innych krajach UE co możne być atutem gdyż dzięki temu produkowana w Polsce żywność jest zdrowsza
- organizacja skupu płodów rolnych: w Polsce rolnicy zazwyczaj muszą sami dbać o sprzedaż wytworzonych przez siebie produktów. Często nie umieją tego robić lub nie maja czasu. W europie zachodniej zajmują się tym wyspecjalizowane firmy, które zwykle na długo przed zbiorami zawierają z rolnikami umowy na skup produktów. Oszczędza to czas, daje gwarancje finansowe i ułatwia prace. Na rozwój rolnictwa ma tez wpływ główny odbiorca-przemysł spożywczy. Siła i aktywność firm przetwórczych decyduje o wzroście zapotrzebowania na płody rolne wytwarzane przez rolników.
Mam nadzieje ze tyle wystarczy:)
3 1 3