Odpowiedzi

2010-01-24T14:17:42+01:00
Książka pt"Skąpiec " bardzo mi się spodobała ponieważ opowiada o losach skąpego mężczyzny, który w życiu najbardziej cenił pieniądze. Dzięki jego postaci zrozumiałam że pieniądze nie daja w życiu szczęścia książka ta bardzo mi się spodobała :)

Wydaje mie się że skąpiec jest książka aktualna. W swojej pracy postaram sie uzasadnić to stwierdzenie kikoma argumentmi.
Pierwszym z nich jest chytrość. Głowy autor nie liczy się ze swoimi dziećmi nie daje im pieniędzy na nic. Najbardziej na święcie kocha swoja szkatułkę pełna złota. A gdy ona ginie podejrzewa o jej kradzież wszystkich dokoła
Kolejnym moim argumentem jest to że skąpiec chciał wydać swoją córkę za maż za jakiegoś starszego mężczyznę a wszystko tylko dla tego że nie musiałby dawać posagu jej przyszłemu mężowi. Skąpiec decyduje się pozwolić swoim dzieciom na wzięcie ślubów którym był wcześniej przeciwny. ponieważ dzięki temu odzyska swoją szkatułę.
Ostatnim moim argumentem jest jego niewierność . Swoje złota zakopał w ogrodzie w obawie że w domu mogłyby je ktoś znaleźć.
myślę ŻE Przytoczone wyżej argumentu pozwala zgodzić się ze stwierdzeniem że to książka aktualna. Ponieważ w dzisiejszy m świecie są ludzie podobni do skąpca .


Mysle ,że dasz najlepsza :)
4 5 4