Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-24T14:46:58+01:00
MIEJSCE PIERWSZE
KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

Jest to najstarsza polski kopalnia soli, której historia sięga aż średniowiecza. Została wpisana do krajowego rejestru zabytków, co oczywiście nikogo nie dziwi, bo przecież jest to przede wszystkim miejsce pracy tysięcy ludzi. Niesamowite jest to, jak człowiek okiełznał naturę i uzyskał taki efekt. Dziś, kopalnię co roku odwiedza mnóstwo turystów z całego świata. Polska może się poszczycić ty miejscem nie tylko ze względu na jej walory, ale tez na znakomita organizację turystyczną- m. in. przewodników oprowadzających po kopalni w kilku językach.

MIEJSCE DRUGIE
JASKINIA NIEDŻWIEDZIA W KLETNIE

Jaskinia Niedźwiedzia słynie głównie z przepięknej szaty naciekowej (stalaktyty, stalagmity, polewy, perły jaskiniowe i wiele innych form zadziwiających oczy), która wytworzyła się tutaj dzięki unikalnemu mikroklimatowi - stabilna temperatura w granicach 6 stopni C, wilgotność powietrza w granicach 100 % oraz słaby ruch mas powietrza.

MIEJSCE TRZECIE
BISKUPIN

Biskupin jest w Polsce bardzo popularny za sprawą niecodziennego stanowiska archeologicznego, bardzo chętnie i często odwiedzanego przez turystów. Wioska leży w obrębie regionu historyczno - etnograficznego zwanego Pałukami. Aż ciężko sobie wyobrazić jak pierwotni ludzi wpadli na takie pomysły i zastosowania budownicze w swojej wiosce.

MIEJSCE CZWARTE
WODOSPAD SIKLAWA

Siklawa jest to wodospad na górnej części Potoku Roztoka, w miejscu gdzie potok spływa z Doliny Pięciu Stawów Polskich do Doliny Roztoki. Jego wysokość to około 40 metrów.

MIEJSCE PIĄTE
RUSINOWA POLANA


Najpiękniejsze miejsce w Tatrach, gdzie odpocząć może i ciało i zmysły. Znajduje się po Gęsia Szyją. Zachwyca przede wszystkim otaczająca natura- np. pasące się owce.

MIEJSCE SZÓSTE
ZAMEK W MALBORKU

Gotycki zamek w Malborku jest największą warownią w Europie i wspaniałym przykładem średniowiecznej architektury obronnej.

MIEJSCE SIÓDME
KRZYWA WIEŻA W TORUNIU

Średniowieczna baszta miejska, swą nazwę zawdzięczająca znacznemu odchyleniu od pionu, które wynosi 1,40 m. Obecnie w tym ciekawym obiekcie usytuowała się kawiarnia oraz kiosk z pamiątkami.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T14:52:47+01:00
Moim zdaniem, aby wyznaczyć 7 cudów świata nie trzeba przeszukiwać internetu i wypisywać przedziwnych nazw. Moje 7 cudów świata to np; Warmia i Mazury, tatry- kolebka polskiej kultury, M.Bałtyckie, Kazimierz Dolny, Czechy, Kopalnia soli w wieliczce i Alpy . ;]