Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T15:07:47+01:00
Alina i Balladyna są głównymi bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna". Są to siostry. Mieszkają one wraz z matką - ubogą wdową, w skromnej chatce nieopodal lasu.
Tytułowa bohaterka jest ładną, zgrabną brunetką o alabastrowej cerze. Alina, młodsza siostra również jest ładna. Charakteryzują ją blond włosy splecione w warkocz.
Alina jest osobą pełną radości, pogody ducha i szczerości. Bardzo kocha matkę i siostrę. Alina jest zdolna do poświęceń. Deklaruje, że może pracować za matkę i jeśli tylko ma okazję, wyręcza Balladynę. Po ślubie z Kirkorem dziewczyna chce zabrać matkę i siostrę do zamku. Nie przeraża ją życie w biedzie. Młodsza córka wdowy naprawdę kocha Kirkora. Niestety jest ona bardzo ufna i łatwowierna, za co płaci śmiercią.
Balladyna jest osobą zepsutą i egoistyczną. Z postępem akcji jej charakter zmienia się na jeszcze gorszy. Siostra Aliny jest leniwa i samolubna. Nie chce ona pomagać swojej matce i siostrze. Tytułowa bohaterka nie kocha nikogo. Siostra Aliny wstydzi się swojej matki, którą wypędza z zamku. Pod wpływem zazdrości Balladyna zabija swoją siostrę. Jej żądza władzy i wygórowane ambicje stają się przyczyną wielu nieszczęść.
Moim zdaniem Balladyna otrzymała to, na co zasłużyła. Bóg słusznie wymierzył jej najsurowszą karę - śmierć.