Odpowiedzi

2010-01-25T18:39:46+01:00
Rozwój współczesny ma swoje plusy i minusy. np. komputer-jest bardzo pożyteczny ponieważ można poszukać informacje do szkoły, sprawdzić pogodę przed wyjazdem ale niektóre dzieci uzależniają się od niego. tak samo jest z telewizją- można oglądnąć mszę świętą, fakty albo pogodę ale niektóre dzieci oglądają horrory i rodzice muszą chodzić z nimi do psychologów lub oglądają go kilka godzin dziennie i psują się im oczy. niestety nie ma takiego wynalazku który miałby tylko dobre strony.
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T18:41:39+01:00
MINUSY ROZWOJU CYWILIZACJI
Przede wszystkim minusami rozwoju cywilizacji są zanieczyszczenia najczęściej spowodowane przez:
-Katastrofy tankowców (tankowce przewożące ropę pod swoim ciężarem toną a ropa wylewa się np.: do oceanów, zanieczyszczając je. Oceany zostają zanieczyszczone a zwierzęta żyjące w nim zatruwają się, poczym umierają.)
-Aerozole (ZAWIERAJĄCE FREON!!!) Niszczą powłokę ozonową.Zaniknięcie tej powłoki może spowodować zagładę naszej planety.
-Spaliny. Są najczęściej wyprowadzane do powietrza przez rury wydechowe samochodów,co naraża zdrowie wszystkich nas!!!!!
-Zatruwanie wód ściekami (Nie ma do tego uzasadnienia to po prostu ludzka głupota!!)
Głupotą człowieka możemy także nazwać wycinanie lasów w celu uzyskania terenu i miejsca na budowę.Człowiek często nie zdaje sobie sprawy ile zniszczy domów wszystkich zwierząt, przyczyniając się do niszczenia środowiska, w którym one żyły.
- Kłusownicy urządzają polowania w lesie. Choć jest to nielegalne nie, zwracają na to zbyt szczególnej uwagi. Zastawiają w lesie tzw.WNYKI (sidła), jest to pętla z drutu, umocowana do drzewa lub kołka. W taki sposób zwierzyna umiera w męczarniach, stresie i bólu. Tego typu polowania są SUROWO ZABRONIONE!!!!!!
- Jednym z groźniejszych minusów rozwoju cywilizacji jest wyrzucanie lub zakopywanie w ziemi odpadów chemicznych, nawet po 50 latach nie ulegają rozkładowi i nie tracą swoich zabójczych właściwości są to np.
-komputery
-telewizory
-lodówki itp.
Do minusów można zaliczyć także produkowanie np.torebek plastikowych jednorazowego użytku. Zbyt niska kultura osobista mieszkańców miast i wsi, mała liczba koszy na śmieci powoduje to, że ludzie wyrzucają śmieci gdziekolwiek narzekając potem na brud i bałagan. A przecież tak wiele zależy od nich samych.

PLUSY ROZWOJU CYWILIZACJI
Rozpoczęliśmy XXI w. Do tej pory cywilizacja rozwinęła się w wielu dziedzinach. Nie wszystkie z nich są korzystne dla środowiska. W ostatnim czasie dużo mówi się o wprowadzeniu tzw. biopaliw. Są one korzystniejsze niż zwykłe paliwa nie zanieczyszczają w takim stopniu powietrza, jak paliwa tradycyjne. Naukowcy posunęli się także w kierunku oszczędzania energii elektrycznej. W tym celu wymyślono żarówki energooszczędne-zużywają one znacznie mniej prądu niż normalne. Jednym z bardziej znanych sukcesów jest pobierani naturalnego ciepła z głębi ziemi. Pod niektórymi budynkami są wiercone otwory na głębokość ok.5000m.skąd pobiera się ciepło i ogrzewa budowle. Również wykorzystuje się energie słoneczną.
5 5 5