Odpowiedzi

2010-01-24T15:18:39+01:00
Drogi Tomku!

Na początku mojego listu serdecznie Cię pozdrawiam. Co u Ciebie słychać?
Piszę do Ciebie tych parę słów, ponieważ chciałbym zapoznać Cię z zasadami dobrego zachowania w życiu codziennym...
Tylko od nas zależy, jak będziemy postępować, jaką drogę i kierunek obierzemy. Dla porównania przytoczę tu znane powiedzenie:"Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie".
Musisz pamiętać, że niezależnie od tego, co robisz i jak traktujesz innych, tak i oni będą traktować Ciebie. Dlatego nieraz warto jest zastanowić się nad swoim zachowaniem, pomyśleć dwa razy nim zacznie się działać.
Zasady dobrego zachowania...Cóż to jest? -To kultura osobista każdego człowieka, na którą on sam wpływa i jest odpowiedzialny za jej kształcenie. To dobre wychowanie, pozwala zdobywać przyjaciół i być lubianym w swoim środowisku. Bycie miłym i kulturalnym człowiekiem przynosi radość samemu sobie i otoczeniu.
To sympatia i pragnienie w niesieniu pomocy, sprawia że jesteśmy bardziej lubiani przez innych... Dlatego musisz pamiętać, by zawsze zachowywać się w zgodzie z samym sobą, z grzecznością i uprzejmością.
Być może nie zmieni to świata ale nastawi pozytywnie do Twojej osoby, ludzi znajdujących się w Twoim otoczeniu, będących bliskimi Twojemu sercu...
Pomyśl o tym.
Pozdrawiam.
10 4 10
2010-01-24T15:24:08+01:00
Drogi Marianie!
Na wstępie mojego listu pozdrawiam Cię serdecznie.
Pewnie nieraz spotkałeś się z ludzmi niewychowanymi i z pewnością Cię zdenerwowali. Abyś Ty czasem się źle nie zachował napiszę Ci kilka rad. Po pierwsze pamiętaj gdy będziesz przy stole, że nóż trzyma się w prawej ręce, a widelec w lewej.Powstrzymaj się też od mlaskania i siorbania podczas picia.
W miejscach publicznych np. w kinie lub teatrze zachowuj się cicho i nie zasłanij nikomu sceny.
Jak jedziesz autobusem ustąp miejsca starszym, a gdy ktos do Ciebie mówi nie przerywaj mu,bo to bardzo niegrzeczne i denerwujące.
Mam nadzieję,że moje rady utkwią w twojej pamięci na długo.Pozrów ode mnie rodzinę

superheromod
37 4 37