Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T16:22:26+01:00
Kyrios-PAN
soter-ZBAWICIEL
uniwersalizm zbawienia-to powszechnośc przyniesionego przez Jezusa zbawienia
elementy zbawienia:
-zbawienie pochodzi od Boga
-oparte jest na Jego przebaczeniu
3.nawrócenie
4.traktatem o miłośc ,dlatego że w żadnej innej nie ukazano że miłośc najgłębiej określa tajemnicę Boga
3 5 3
2010-01-24T17:56:49+01:00
Zadanie 1
Kyrios - "opiekun" kobiety w Starożytnej Grecji. Najczęściej był nim ojciec albo mąż. Przejaw paternalizmu, charakterystycznego dla ówczesnej społeczności w greckich polis.Św. Soter, papież w latach ok. 166 – ok. 175. Soter był synem Konkordiusza.

Wg "Liber Pontificalis" pochodził z Kampanii (Włochy). Zwany również Papieżem Miłości. Za pontyfikatu Sotera ponownie wybuchł spór między kościołem wschodnim a zachodnim o datę świąt Wielkanocy. Za jego też pontyfikatu spór załagodzono, ostatecznie ustalając formę jej świętowania i datę na pierwszą niedzielę po 14 dniu miesiąca nisan. Ogłosił, że małżeństwo jest ważne tylko jako sakrament, pobłogosławione przez księdza. Zabronił okadzania ołtarza i dotykania obrusów mnichom, którzy nie są kapłanami. Jest autorem listów do wiernych w Koryncie, które zawierają rady i słowa pociechy.

Za czasów papieża Sotera miały miejsce prześladowania przez cesarza Marka Aureliusza Według tradycji zmarł śmiercią męczeńską, a pochowany został na cmentarzu św. Kaliksta w Rzymie.
1 3 1