HEJ J
MAM ZADANIE Z GEOGRAFI A TRZEBA JE NAPISAC W FORMIE OPOWIADANIA
( UZYWAMY WYOBRAZNI I WYMYSLAMY HEHE )
MUSZE NAPISAC HISTORIE –JAKIEJŚ FORMY TERENU(NP.GÓRY,LODOWCA,WULKANU ITP.)
I MUSI TO WYGLĄDAĆ TAK : ŻE ZACZYNAMY PISAĆ O NP.GÓRZE (JEST TA GÓRA ALE BĘDZIE TRZESIENIE ZIEMI ONA SIĘ OSUNIE I NIE BĘDZIE JEJ CZESC BO ROZKRUSZYLA SIĘ NA SKALY)-TO PRZYKŁAD xD no i piszemy .......
Pare czynnikow które spowoduja no ze nie będzie tej formy terenu (przypominam opowiadanie) musi to być na 1 strone A4 (NIE WIECEJ I NIE MNIEJ)
CZYLI KRÓTKO MOWIAC PISZEMY OPOWIADANIE :
1.POWSTALA FORMA TERENU ( NP.WIELKA GORA)
2.COŚ TAM JĄ ZNISZCZYLO
3.I OPISUJEMY TO ZJAWISKO
4.ZNOWU JA COS ZNISZCZYLO
5.I TO OPISUJEMY
6.PISZEMY PISZMEY PISZEMY
7.TE CZYNNIKI JA ZNISZCZYLY I JEJ NIE MA

W RAZIE JAKIŚ NIEPEWNOŚCI PISAĆ NA GG.8172833

LICZE NA PORZADNA PRACE BO DAJE 3O PKT I NAJ ( CZYLI 60 PKT)
NA POZIOMIE KLASY 1 GIMNAZJUM (ALE JAK BĘDZIE COS TROSZKE PONAD BĘDZIE BARDZO FAJNIE)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T12:20:05+01:00
Nie opodal lasu, stała piękna i wysoka góra którą każdy podziwiał. Od południowej strony góry, rozciągał się przepiękny las, który dodawał jej jeszcze większego uroku. od strony północnej, góra sąsiadowała z przepięknym oceanem. Podnóże góry często było podmywane przez ocean. Zimą, kiedy góra była pokryta białym, leciutkim puchem wszystko się zmieniło. Mroźnym popołudniem nastąpiło ogromne trzęsienie ziemi w wyniku którego góra się osunęła.. Straciła swój dotychczasowy, piękny kształt delikatnie oszlifowanego stożka, zyskując nierówne, duże i niesymetryczne pęknięcia. Po tym okropnym trzęsieniu ziemi, ludzie nadal kochali górę i często wracali wspomnieniami do tego jak wyglądała wcześniej. Pewnego dnia gdy przyszła wiosna, z góry zaczął spływać strumień wody i tak powstał wodospad który był najpiękniejszym zjawiskiem. Znalazła się grupa mieszkańców wioski która uważała iż powstały wodospad to nic innego jak łzy góry która w dalszym ciągu ubolewa nad trzęsieniem ziemi i płacze za swym dawnym, regularnym kształtem który był tak bardzo uwielbiany przez mieszkańców wioski rozciągającej się u podnóży góry. Gdy piękna góra przyzwyczaiła sie do swojego nowego wyglądu znów został zburzony jej spokój. W wyniku działania wiatru i nadmiernych promieni słońca doszło do wietrzenia skał w wyniku którego góra się osunęła. Nie była już ani piękna ani duża. Stała się byle jaką, przeciętną górą z której nadal spływał wodospad. Mieszkańcy wioski nadal kochali górę która była dla nich czymś bardzo ważnym. Mijały lata i nic się nie działo, ludzie zaczęli wierzyć że góra już nie zmieni swojego kształtu. Niestety.. po wielu latach spokoju znów doszło do trzęsienia ziemi które okrzyknięto jednym z największych trzęsień w historii kraju. Było ono tak silne i tak potężne że góra została rozkruszona w małe kamyczki. Został z niej tylko pył i piach ale nadal mieszkała w sercach mieszkańców wioski.