Odpowiedzi

2011-06-27T20:30:35+02:00

  STANISŁAW TARKOWSKI TO POSTAĆ FIKCYJNA,BOHATER POWIEŚCI "W PUSTYNI I W PUSZCZY".POLAK,LAT CZTERNAŚCIE,PÓŁSIEROTA,MATKA FRANCUZKA,ZMARŁA PRZY PORODZIE.OJCIEC-INŻYNIER,PRACOWAŁ PRZY BUDOWIE KANAŁU SUESKIEGO.

         WYSOKI,SZCZUPŁY;JASNE WŁOSY,OCZY NIEBIESKIE,SKÓRA OPALONA;UBIERAŁ SIĘ WEDŁUG ÓWCZESNEJ MODY EUROPEJSKIEJ(KAPELUSZ).

          BYŁ CHŁOPCEM ZDOLNYM,BYSTRYM,MĄDRYM I NAD WIK WYKSZTAŁCONYM.MÓWIŁ BIEGLE W JĘZYKU ANGIELSKIM,FRANCUSKIM,ARABSKIM I POLSKIM.BYŁ JEDNYM Z NAJLEPSZYCH PŁYWAKÓW W PORT-SAIDZIE,DOSKONALE STRZELAŁ,JEŹDZIŁ KONNO.WAŻNĄ CECHĄ JEGO UMYSŁU BYŁA PRAKTYCZNOŚĆ I ZARADNOŚĆ.NA POCZĄTKU POWIEŚCI BYŁ ZAROZUMIAŁY I CHEŁPLIWY.Z SZACUNKIEM ODNOSIŁ SIĘ DO WSZYSTKICH NARODOWOŚCI.CHOCIAŻ BYŁ SYNEM ZAMOŻNEGO INŻYNIERA,NIE WYWYŻSZAŁ SIĘ NAD ROBOTNIKÓW FIZYCZNYCH.OPIEKOWAŁ SIĘ NEL,TRAKTOWAŁ JĄ JAK MŁODSZĄ SIOSTRĘ.BYŁ ODWAŻNY,KOCHAŁ I SZANOWAŁ OJCA.MOŻNA TAKŻE POWIEDZIEĆ,ŻE STAŚ BYŁ PATRIOTĄ.

          STAŚ TO BOHATER POZYTYWNY,MOŻNA SIĘ NIM ZACHWYCIĆ...

5 3 5
2011-06-27T20:41:24+02:00

Stanisław Tarkowski urodził się i  wychował do 14 roku życia w Port-Saidzie. Wyznawał wiarę chrześcijańską. Był wyzszy i silniejszy od swpich rówiesnikow.

Chłopak ubierał się zgodnie z Europy, dlatego też czesto podczas podróży paradował w kapeluszu. Był bardzo zdolny. co przyznawali mu nawet jego nauczyciele. Sprawiał radośc ojcu przynoszac wymarzone świadectwa. Uczyl sie chetnie i latwo. Bardzo dobrze mu szły języki obce:

-angielski,

-francuski,

-arabski

-murzynski ki-swahili.

Geografia Afryki szła mu bardzo dobrze. Interesował sie polityką, wiedział kim był Mahdi, o co i z kim prowadził wojnę. Radził sobie w nowych sytuacjach, tak jak np. gdy wpadł na pomysł ze zrobieniem latawców z  prosbą o pomoc. Staś był zarozumiały, uważał się za dorosłego, bo miał 14 lat. Nel traktował pobłażliwie. Przechwalął się Nel, wymyślał nieprawdopodobne historie, w których okazał się  wielką odwagą. Nie wiedzial, ze to o czym marzy kiedys się spełni.

Porwanie, a potem samodzielne wedrowanie po dzikiej Afryce zmieniło jego charakter. Wczasie podróży  Staś zrozumiał własną słabość wobec potęgi przyrody, złych ludzi, chorób, cierpienia i śmierci.

 

Z początku, gdy czytałam/łem ksiażkę, Staś wydawał mi się bardzo zarozumiały, lecz z czasem, muszę przyznac, zmienił swój charakter. Postać tej książki bardzo mi się spodobała.

1 2 1