Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T19:08:04+01:00
Holden Caufield, bohater "Buszującego w zbożu" jest zbuntowanym nastolatkiem, wyrzucanym z kolejnych placówek szkolnych. Mimo iż jest zdolnym uczniem nie zgadza się panującymi w szkole konwenansami i zasadami.
Holden, w przeciwieństwie do większości ludzi doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich wad, otwarcie mówi o swoich skłonnościach do kłamstwa. Jest bardzo szczery i choć stara się być uprzejmy w stosunku do wszystkich często wychodzi na jaw jego temperament.
Holden starał się zrozumieć dorosłych i ich, w jego przekonaniu, pokrętny sposób myślenia. jednak w każdym prawie przypadku przekonywał sie o tym że dorośli są zakłamani i nieszczerzy. On chciał na zawsze zostać dzieckiem, bał się że w przyszłości będzie taki jak reszta dorosłych. Wyjątkiem była dla niego matka. Bardzo ja szanował i liczył się z jej opinią. To właśnie jej reakcji bał się najbardziej gdy po raz kolejny wyrzucono go ze szkoły.
Inaczej Holden traktował rówieśników. Często miewał kłopoty z kolegami, łatwo wdawał się w sprzeczki. Bardzo łatwo denerwowało go zachowanie innych, nawet jeśli chodziło o zupełne błahostki. Wydaje się że jedyną osobą która Holden całkowicie akceptował była jego młodsza siostra, Phoebe. Kochał ją za jej niewinność i szczerość, chciał żeby zawsze została taka jest.
Szkoła była dla Holdena jedynie przykrym obowiązkiem, miejscem w którym przymusowo spędzał czas. Był oczytany i zdolny i jeśli tylko by chciał mógł być wzorowym uczniem, mimo to notorycznie oblewał przedmioty i opuszczał lekcje, przyczyniając się do wydalenia ze szkoły. Holden nie lubił wszelkich regulaminów i przestrzegania zasad, przepisów, tym bardziej więc nie cierpiał szkoły w której takowych musiał przestrzegać.
Holden jako buntownik nie zgadzał się z wieloma otaczającymi go rzeczami, pragnął zmienić świat. Czuł się wyobcowany w społeczeństwie, poszukiwał bratniej duszy, kogoś kto miałby podobne poglądy. Nie akceptował wszystkich i wszystkiego co przyczyniało się do jego złych stosunków z dorosłymi i rówieśnikami.

;))
4 4 4