Proszę o przetłumaczenie na język angielski ; (

Gdy wstałam rano ubrałam się,zjadłam śniadanie i poszłam oglądać telewizor.Później zabrałam się za sprzątanie domu.Po sprzątnięciu domu wybrałam się na sanki.Na dworze było zimno więc wróciłam szybko do domu.W domu pobawiłam się z psem, a pod wieczór włączyłam komputer i szperałam po internecie.W niedzielę praktycznie cały dzień odpoczywałam.Po obiedzie odrobiłam zadanie i oglądałam z mamą film. Po filmie zjadłam kolacje.Wieczorem poszłam się kąpać i położyłam się do łóżka czytając książkę.


a jak by się nie dało przetłumaczyć to proszę o napisanie co się robiło weekend ma być 10 zdań ... ; ( proszę o pomoc

2

Odpowiedzi

2010-01-24T17:28:38+01:00
When I got up in the morning dressed, ate breakfast and went to watch telewizor.Later I took to be cleaning house .Past the clean house I am going to a sled. I went to court it was cold so I went back quickly to home.In home I playing with a dog, and the evening included a computer and rummage in Internet.In practically all day Sunday dinner rest.Past regained the job and watched movie with my mother. After the film, ate dinner.Evening I went to swim and lay on the bed reading a book.
2010-01-24T17:39:21+01:00
When I woke up, first I ate my breakfest and went watch TV. Next I cleaned my home. When I'm finished I went to sleigh. In outside was cold, so I became to home. At home I played with my dog and next rummaged in Internet. In Sunday I relaxed all day. After dinner I done my homework and watched movie with my mum. After the movie I ate supper. At night I went to bath and went to bad reading a book.