Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-24T18:37:13+01:00
Według mnie na miano współczesnego bohatera zasługuje Jurek Owsiak. Uważam tak, bo jest to człowiek, który 2 marca 1993roku założył Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.WOŚP jest to fundacja charytatywna, której podstawowym celem zgodnie ze statutem jest: "działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej".
Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazywana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podstawowym elementem Finału jest granie "wielkiej orkiestry", czyli odbywające się w całym kraju koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji. W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast prowadzona przez szerokie rzesze wolontariuszy. Darczyńcy otrzymują specjalne serduszka WOŚP. Odbywają się również licytacje różnych cennych przedmiotów. Zgromadzone pieniądze są za każdym razem przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. Myślę, że to zaangażowanie w pomoc innym czyni go człowiekiem wyjątkowym, który zasługuje na szacunek.


Jeśli Ci się nie zmieści to możesz skrócić. Mam nadzieję, że pomogłam.
Pozdrawiam ;)
9 4 9
2010-01-24T18:42:58+01:00
Moim zdaniem na miano bohatera zasługuje Jurek Owsiak. Jest to człowiek o bardzo wielkim, dobrym sercu. Pomaga innym ludziom. Są to osoby potrzebujące przede wszystkim dzieci. Nie stac ich na drogi sprzęt, by mogły się leczyć. Potrzebują pieniędzy. Te pieniądze daje im własnie ten WIELKI człowiek. Organizuje zbiórkę pieniędzy. Jeździ po całej Polsce i stara się zrobić jak najwięcej, by pomóc jak największej liczbie dzieci. Angażuje w to innych ludzi, młodszych, starszych ! Jest to człowiek godny podziwu ! Co roku pomaga tysiącom chorym dzieciom. Jego zasługi naprawde powinny być wpisane do jakiejś ważnej księgi a on powinien być nazwany bohaterem, bo nikt nie robi tyle dla ludzi, co on .
16 4 16