Proszę o takie 'pożądne' przygotowanie mi charakterystyki Andrzeja Radka z lektury "Syzyfowe Prace" Żeromskiego.

1. W tym zadaniu mają byc wymienione, np.w punktach jego cechy charakteru i wyjaśnienie, tzn.np przykłady z lektury
a) samodzielny (ponieważ jego rodzice nie mieli czasu dla niego i sam musiał się wychowywać itd.. ) jeśli któs rozumie, to świetnie i prosiłbym to zrobić do dziś do godz. około 21.30 :)
z góry dziękuję ;p
mogą być cechy z Internetu, tylko najbardziej zależy mi na przykładach z książki(jeśli i to znajdziecie na internecie to spoko) ;p

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T19:20:40+01:00
Andrzej Radek wywodził się z najuboższych warstw społecznych. Jego rodzice byli analfabetami . Mieszkał z nimi w jednej izbie wraz z innymi rodzinami . Nawiązał znajomość z guwernerem dworskich dzieci zwanym Kawką . Pan Pluszkiewicz , bo takie nosił nazwisko zasiał w Andrzeju ciekawość świata i umiłowanie nauki . Andrzej był ambitnym uczniem . Każdą chwilę poświęcał nauce . Dwie pierwsze klasy szkoły w Pyrzogłowach zdał dzięki swemu opiekunowi , którym został pan Paluszkiewicz . Następnie kontynuwał naukę dzięki temu , że płacił za nią i swoje utrzymanie z korepetycji , jakich udzielał .
Po ukończeniu szkoły i krótkim pobycie u rodziców w Pajęczynie Dolnej wybrał się do szkoły w Klerykowie . Miał na sobie mundurek z kapoty , zbyt duże obuwie , które próżno usiłował zaczernić i czapkę . Jako wyprawkę otrzymał od rodziców kilka osełek masła i zmian bielizny . W Klerykowie był dobrym uczniem . By się utrzymać udzielał korepetycji dzieciom Płoniewcza . Mógł być głodny , niedpospany - jednak zawsze musiał być przygotowany do lekcji .
Andrzej Radek to prosty chłopak , mający jednak silny charakter , samozaparcie. Znał doskonale polską literaturę . Nigdy nie zdołano go zrusyfikować .