Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-02T15:19:01+02:00
1.przypowieść o pszenicy i chwaście- oznacza , że zawsze znajdzie się jakiś nie przyjazny człowiek lub niedowiarek , któremu trzeba dać szansę nawrócenia.
2.Dualizm dotyczy pochodzenia dobra i zła= światło i ciemność.
Przykładem Dualizmu , może być pytanie kiedy stałem się człowiekiem? – Aborcja
Dualizm moralny- kara śmierci za aborcję
3. W jaki sposób możesz włączyć się w oddzielanie chwastu-zła od pszenicy-dobra.
Dążyć do bycia dobrym ,przestrzegać norm moralnych , chodzić do kościoła i nie ulegać złym pokusom
4 2 4
  • Użytkownik Zadane
2009-10-02T16:03:54+02:00
Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść:
Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł.
A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc się wziął na niej chwast? “ Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił“. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go? “ A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy. Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”.

Człowiek, który czyni zło, jest nieprzyjacielem nie tylko Boga, ale też i człowieka. Współcześnie zaś tych, którzy starają się o dobro w świecie, posądza się o sianie nienawiści, a ci, którzy czynią zło domagają się, by uważano ich za obrońców praw ludzkich. Zło miesza się z dobrem, dlatego trzeba być blisko Boga, by umieć je odróżnić i by złu nie ulec.

4 2 4