Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T20:37:57+01:00
Być sobą
Tak często w codziennym życiu słyszymy wyrzuty, że udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. A co to znaczy być sobą? To znaczy nie robić nic wbrew sobie. Tak na prawdę nie możemy być szczęśliwi, gdy nie ukazujemy światu naszego prawdziwego ,,ja,,. Nie możemy podejmować decyzji, by uszczęśliwić środowisko. Być sobą, to nie wstydzić się własnych wartości i przekonań. Jednak nie zawsze to nam się udaje. Za przykład weźmy sobie jeden dzień z szkolnego życia: ktoś przyszedł do szkoły w megafajnej, modnej bluzce. Jednak po uwadze jednego z kolegów, spłoszył się i już nie wyglądał tak ładnie jak chwilę temu.Musimy się nauczyć akceptować siebie takimi, jacy jesteśmy. Powinniśmy zawsze chodzić z dumnie podniesioną głową, świadomi własnych wartości.
1 5 1
2010-01-24T20:39:42+01:00
Chciałbym odpowiedzieć na pytanie ,,czy łatwo być zawsze sobą". Uważam że nie jest łatwo być zawsze sobą i mam zamiar udowodnić to stwierdzenie następującymi argumentami.
Moim pierwszym argumentem jest to że niekiedy żeby być akceptowani przez kolegów, koleżanki jesteśmy całkiem inną osobą aby się dopasować do środowiska i te osoby nas polubiły.
Moim drugim argumentem jest to że z natury chcemy mieć wolny czas i być zwykłą niewyróżniająca się osobą, a nauczyciele i rodzice chcą abyśmy wykorzystywali 100% swoich możliwości.
Oczywiście w życiu codziennym staramy się być sobą i znajomi nas za to lubią.
Mam nadzieje że przekonałem państwa o moim stwierdzeniu,że nie łatwo być sobą w życiu codziennym.
1 5 1