Modni pisarze i modne ksiazki, to sie czyta dzisiaj. omow przyczyny popularnosci ksiazek spoza kanonu lektur odwolujac sie do zdan krytykow literackich.

Prosze o pomoc pilne! Nie chce calego wypracowania oczywiscie, tylko jakie aktualne bestsellery maja walory i czym przyciagaja czytelnika. Daje duzo pkt;)

2

Odpowiedzi

2010-01-24T21:25:22+01:00
Moim zdaniem ksiazki ktore nie sa lekturami przyciagaja bardziej niz te obowiazkowe, poniewaz nikt nie ma przymusu ich czytania, nikt nie odpytuje z tresci.

znane bestsellery to
saga zmierzch- przyciaga swoja tajemniczoscia, fantastyka i WAMPIRAMI ;)
pamietnik ksiezniczki (raczej dla dzieczat)- przyciaga ciekawymi przygodami nastolatki, jej problemach z chlopcami itp
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T22:09:13+01:00
Hmm....bestsllery? Bestsellerami w dzisiejszych czasach są książki o wampirach. Dlaczego? Przede wszystkim książki typu ,,Zmierzch" ,,Naznaczona" czy ,,Pamiętniki wampirów" mówią o miłości niezwykłej, czyli wampira do zwykłej dziewczyny. Książki tego rodzaju pozwalają uciec od problemów, choć na chwilę zapomnieć o rzeczywistości. Oprócz tego popularnością cieszą się też różnego rodzaju romansidła i inna fantastyka. Książki o magii przyciągają, bo powiedzmy sobie szczerze, kto z nas nie chciałby choć raz stać się czarownicą i zrobić coś nienaturalnego? Pozwalają też marzyć, że magia istnieje, a myślę, że z taką myślą znacznie lepiej iść przez szary, codzienny świat. Rozjaśniają go romansidła, których z resztą jest mnóstwo. Te zaś mówią o rozterkach zwykłych ludzi, podobnych do nas, stykających się z takimi samymi problemami. Ale oni spotykają (w piękny sposób) swoją drugą połówkę, co daje nam nadzieję na lepsze jutro. Czasem sięgamy również po książki z natury psychologiczne (np.Wichrowe Wzgórza) by znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania i pomyśleć nad światem :)
2 3 2