Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T22:27:22+01:00
Człowiek, istota żywa, z natury dzika i nieokrzesana. Wrogów szczuje nienawiścią a bliskich otacza dobrem.W naszym pojeciu ma prawa, od których oczekuje pomocy lecz jeszcze nie tak dawno w 1939 r. była ona marionetką, głupią przeszkodą w dążeniu do doskonałości.
Nazizm jako jedna z najpotężniejszych ideologii podczas II wojny światowe, pod dowództwem Hitlera połączyła z Bogiem ponad 6 mln ludzi. Wyniszczyła wewnętrznie jakiekolwiek myśli człowieka,. Szczelnie zamykano ludzi w obozach i pod byle pretekstem mordowano. Głównym celem nazistowskich zbrodniarzy było biologiczne wyniszczenie narodu polskiego oraz Żydów. Mieli oni opinię brudasów, złodzieii i podludzi. Niemcy nie mieli za grosz litości co do swoich jeńców, potrafili zrównac z ziemią ich godnośc na oczach innych nie przejmując się konsekwencjami swoich czynów.
To samo miało miejsce podczas komunizmu. Ludzie nie mieli żadnych praw. Rządziła władza i tylko ona miałam racje, to jej zdanie miałó najwyższą cenę na całym opanowanym terenie. Wszystko miałó byc pod jej kontrolą. Wprowadzono godzinę policyjną, zastraszano ludzi, mordowano ich i wyworzono w głąb Rosji i zmuszano do ciężkiej pracy, która tak samo jak w przypadku nazistów, prowadziła do śmierci.

Zgadzam się z opinią nazizm i komunizm to ideologie pogardy i śmierci. Nikt do tamtego czasu nie sądził że człowiek mógł się dopuścic aż tak strasznego czynu jak masowe egzekucje bliźnich. Wierzę, że w przyszłości niewinni ludzie nie będą musieli umierac za swoje pochodzenie lub wiarę.