Odpowiedzi

2010-01-24T21:13:34+01:00
Krajobraz typowy dla jesieni, to krajobraz pełen barw, kolorów. W okół najwięcej możemy dopatrzeć się złotych, czerwonych, brązowych i wiele, wiele innych liści, które możemy w okresie jesieni napotkać praktycznie wszędzie. Okres września, jest jeszcze czasem słonecznym i ciepłym, w październiku zaczyna się już robić chłodniej, natomiast listopad jest szarym, smutnym i przede wszystkim bardzo mokrym miesiącem. Ludzie w pośpiechu przedzierają się zimnymi ulicami do swoich ciepłych domów z parasolami w ręku. W taką pogodę nawet nie przychodzi ochota na spacery po parku, jak to ludzie lubią czynić w złotą jesień, czyli głównie w samym środku jesieni. W tym czasie cudownie jest przechadzać się po parku, gdzie liście tak pięknie komponują się na drzewach i pod nimi. Jednak, gdy późną jesienią zamierzamy spacerować, zobaczymy tylko smutny i szary widok. Z drzew liście są już całkiem opadłe i tylko włączą się niekiedy pod nogami zmoknięte i brudne. Jesień w tym czasie nie ma żadnego uroku. Dzieci z wlepionymi noskami w szybę nudzą się, bo nie mają co robić w taką pogodę. Najpiękniejszym czasem jest czas, gdy jest ciepło. Wtedy na dworze spotykamy ludzi grabiących spadające, kolorowe liście. Słońce może nie grzeje już tak mocno, jak wa czasie lata, lecz jest ciepłe i przyjemnie ocieplające nas. Dobre samopoczucie trzyma się ludzi. Niszczy je dobiero senny, smutny listopad.
117 4 117
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T21:15:04+01:00
Popołudniu lubię patrzyć przez okno. Wieś to wspaniałe miejsce o ujrzenia wspaniałych krajobrazów.
Za oknem na pierwszym planie widać gdzieniegdzie małe, drewniane domki, w których z kominów wylatuje niewielki dym. Domy oddzielone są od siebie drzewami, które mają na sobie pomarańczowo-brązowe liście. Pod płotami leży mnóstwo opadłych już liści, na których zasiadają ptaki.
Następnie rozciągają się leśne doliny, które razem tworzą piękną czerwonawą powłokę. W oddali rozciąga się pasmo skalnych gór, gdzie u dołu można dojrzeć mnóstwo rozłożystych drzew.
Na niebie widnieją biało-szare kłębiaste chmury, a delikatny wietrzyk unosi w górę liście. Zachodzące słońce sprawia, że cały krajobraz nabiera odcieni koloru pomarańczy.

Starałam się pisać schematem opisu krajobrazu... czyli: gdzie, kiedy oraz używałam słownictwa typu: "Na pierwszym planie", "W oddali", itp.
27 4 27