KTÓRE SFORMULOWANIE-WEDLUG CIEBIE-NAJTRAFNIEJ WYRAZA MYŚL ZAWARTA WE FRAGMENCIE MALEGO KSIĘCIA?uzasadnij swoj wybor w kilku zdaniach:
-reflekcja nad czasem
-smutek z powodu ludzkiej bezmyslnosci
-zagubienie człowikea z jego wlasnym swiecie

Fragment ''małego księcia''
-Poco sprzedajesz te pigułki które zaspakajają pragnienie?- spytal maly ksiaze.
-to wielka oszczędnośc czasu- odpowiedazial kupiec. - zostało to obliczone przez specjalistów.Tygodniowo oszczędziasz 53 minuty.
- a co sie robi z 53 minutami?
- to co sie chce...
''Gdybym mial 53 minuty czasu-powiedzial maly ksiązę- poszedłbym w kierunku studni...''

PROSZE O POMOC!!!!!!TAK MALO A TAK DUZO PUNKTÓW!!!

2

Odpowiedzi

2010-01-24T21:20:56+01:00
Uwazam ze sformułowanie:-smutek z powodu ludzkiej bezmyslnosci najtrafniej wyraza mysl zawarta w podanym fragmencie. poniewaz ludzie nie wiedza co moga zrobic ze swoim wolnym czasem i w jaki sposob moga korzystac z zycia i jego dobrodziejstw. Luzie nie potrafia cieszyc sie zyciem i zwyklymi codziennymi czynnosciami. Czasem zachowanie ludzi oraz ich pomysly sa tak bezmyslne ze az potrafia zdumiewac. Po co wymyslac pigulki zaspokajajace pragnienie skoro mozemy siegnac po szklanke wody?? takie wynalazki niczemu nie sluza. Sa nieuzyteczne.
7 4 7
2010-01-24T21:24:34+01:00
Moim zdaniem jest to zagubienie człowieka w jego własnym świecie.

Nigdy nie zastąpi się cennego czasu jakąś pigułką, która może różne złe rzeczy z nami zdziałać. Człowiek gubi się w świecie poszukując różnych rozwiązań, aby dostarczać więcej przyjemności z życia i aby czasu na to było coraz więcej. Niestety czasu nie da się zatrzymać :)
32 4 32