Napisz rozprawkę na temat: Nie wszystko, co w życiu ważne, da się przeliczyć na pieniądze. Uzasadnij słuszność podanego stwierdzenia, odwołując się do co najmniej trzech przykładów. Wykorzystaj jeden przykład z arkusza oraz podaj własne, w tym jeden z literatury. (Z arkusza to z Opowieści wigilijnej pana Scrooga) W formie rozprawki


Bardzo proszę o szybką odp. Dzięki:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T23:01:25+01:00
Czy wszystko co w życiu ważne da się przeliczyć na pieniądze? Myślę, że większość z nas odpowiedziałaby przecząco, choć w dzisiejszych czasach możemy spotkać ludzi, którzy uważają,że wszystko można kupić.
I tu nasuwa się pewna refleksja... Czy przypadkiem nie jest tak, że to media i styl życia dzisiejszego społeczeństwa i nie utwierdza wszystkich i siebie nawzajem, że to pieniądze dają nam szczęście?
Potrzebujemy pieniędzy żeby żyć, żeby jeść... Niektórzy powiedzieliby, że za pieniądze nie można kupić zdrowia. Lecz w tym momencie ja pokusiłabym się o stwierdzenie, że jednak w wielu przypadkach tylko pieniądze mogą zagwarantować nam życie...
Nasz świat w większej mierze opiera się właśnie na pieniądzach. Aby się uczyć potrzebujemy pieniędzy. A po co się uczymy? Aby w przyszłości zdobyć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Po co chcemy ją zdobyć? Aby zapewnić byt naszej rodzinie. Na pieniądzach opiera się również to, co robimy w wolnym czasie, to jak wyglądamy i to w jakich grupach społecznych się znajdujemy.
W tym momencie naszego życia nie potrafimy wyobrazić sobie życia bez tych monet i papierków, choć kiedyś nikt nie wiedział na czym polega używanie tych przedmiot. Czy było wtedy lepiej? Niech każdy odpowie sobie sam na to pytanie.
Lecz wracając do głównego pytania mojej rozprawki: Czy wszystko w życiu można przeliczyć na pieniądze? Czytając to, co napisałam można dojść do wniosku, że tak... Ale zastanówmy się, czy można przeliczyć na pieniądze miłość, prawdziwych przyjaciół, szczęście i wiele innych rzeczy, które są nam potrzebne jak powietrze? Nie, tych rzeczy w żaden sposób nie powiążesz z pieniędzmi.
Dlatego uważam, że powinniśmy większą uwagę zwracać nie na to ile mamy w portfelu, ale na to jacy jesteśmy dla innych i jak żyjemy. Bo czy pieniądze warte są tego, aby przypłacić je życiem w samotności wśród nieszczerych przyjaciół? Tym razem pozostawię to pytanie bez odpowiedzi.
Mysle ze pomogłam:)
1 2 1