Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-24T22:58:55+01:00
" Od zakochania do miłosci droga daleka/niedaleka... "
1. W "Pieśni nad Pieśniami" ukazuje nam się para kochanków- Oblubieniec i Oblubienica, którzy zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Byli symbolami wzorcowej pary kochanków, pragnęli spędzać ze sobą każdą chwilę. Później jednak przez źle zozumiane gesty z obu stron, nie spotkali się już nigdy, chociaż bardzo tęsknili.
2. Legenda o "Tristanie i Izoldzie", spisano ją dopiero w XX wieku. Opowiada o parze kochanków, którzy zakochali się w sobie po wypiciu eliksiru miłości. Uczucie to często wystawiane było na próby, aż w końcu umarli z tęsknoty do siebie.
3. "Romeo i Julia" Wiliama Szekspira. Młoda para zachwycając się sobą w tańcu, szybko się w sobie zakochała. Tak samo jak to miało miejsce w "Tristanie i Izoldzie" Romeo wraz z Julią umarli z miłości do siebie, po wcześniejszym nieporozumieniu.
4. Najprostrzy przykład z życia. Pewnego razu pan Marek wracając z pracy, ujrzał piekną kobietę, na którą od razu zwrócił uwagę. Postanowił podejść i się z nią zapoznać. Czuł, że jest to kobieta jego życia. Pan Marek wraz z panią Ulą spotykali się około pół roku, po czym zaręczyli się, a później wzięli ślub. Są już parą od ponad 30 lat. Przetrwali wszystkie ciężkie sytuacje, kiedy ich związek wystawiony był nie raz na próbę. Nawet teraz wskoczyliby za sobą w ogień.


"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem"

Mały Książę jest przykładem wytrwałości w dążeniu do spełnienia swoich marzeń. On właśnie poszukiwał osoby, dla której byłby całym światem. Chciał znaleźć prawdziwego przyjaciela. Czuł potrzebę bycia odpowiedzialnym za kogoś, chciał opiekować się i kochać innych. Był w stanie poświęcać się, wybaczać i być dobrym.
Przykładem wielkiej sympatii jest przyjaźń między Różą, a Małym Księciem. Kwiat stał się dla niego bardzo ważny, bo nigdy przedtem nie widział takiej rośliny i dlatego pokochał swoją Różę, mimo wielu jej wad.
1 5 1