Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T09:34:19+01:00
Mały Książe to utwór dla dzieci, młodzieży czy dorosłych?
Utwór „Mały Książe” Exuperyego opowiada o dziejach małego chłopczyka, który przybył na Ziemie w poszukiwaniu przyjaciół i spotkał lotnika, któremu opowiadał o swoim życiu.
Moim zdaniem ta książka przeznaczona jest dla wszystkich, nie zależnie od tego ile mają lat. Sądzę, że każdy powinien ją przeczytać.
Przeznaczona jest dla dzieci, ponieważ zawiera dużo kolorowych obrazków. Pożyteczne dla nich będzie to, że nauczą się wiele rzeczy np. to, że dzieci kierują się wyobraźnią i nie obchodzą je sprawy materialne, dzieci powinny być otwarte na świat, muszą być wrażliwe. Po przeczytaniu tej książki dzieci nie chcą wydorośleć, ponieważ książka krytykuje dorosłych. Nauczą się jak traktować swoich przyjaciół, bo przecież „Umiej znaleźć czułość pod pokrywą małych przebiegłostek”. Młodzież czyta tą opowieść, ponieważ jest lekturą szkolną, ale oni też mogą się dużo nauczyć o tym jak nie postępować, gdy dorosną. Nie mogą zapomnieć o postępowaniu dzieci. Ten wiek to czas pierwszych prawdziwych przyjaźni i miłości a książka dużo o tym mówi, przecież główny bohater był zakochany w róży. Dorośli po przeczytaniu książki zaczną myśleć o tym czy się nie zmienić i jak to zrobić, ponieważ utwór przedstawia dorosłych jako zabieganych, niemających przyjaciół, kochających tylko cyfry, oceniających ludzi po pozorach, którzy nie mają wyobraźni. Ta książka skłoni ich do głębokich refleksji na temat ich postępowania. Zbyt dużo czasu poświęcają pracy, gdy powiesz im, że masz nowego przyjaciela to nie spytają się jak wygląda lub, w co lubi się bawić, tylko zapytają o to ile waży, ile ma lat, ile zarabia jego ojciec. Dorosłych interesują takie rzeczy w których występują cyfry. Nie mają wcale wyobraźni.
Myślę, że każdy powinien przeczytać tę książkę i nauczyć się wielu rzeczy, które są potrzebne do życia. Mam nadzieje, że każdy znajdzie powód do przeczytania tej książki.

;d