Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T10:30:26+01:00
Dlaczego sięgamy do literatury młodzieżowej ? Czego w niej szukamy i co się w niej znajduje ?

Literatura młodzieżowa dla młodzieży jest zdecydowanie ciekawsza , niż książki o romantyzmie czy baroku . W literaturze młodzieżowej są rzeczy związane z życiem codziennym , czyli o miłości , bólu , tęsknocie . Czytając taką książkę , jesteśmy ciekawi tego , co będzie dalej . Są też książki , które po przeczytaniu dają nam bardzo dużo to zrozumienia . Niektórzy chcą się kierować w życiu tym , co było napisane w książce . Literatura młodzieżowa , nas poucza , lecz nie zawsze . Najczęściej opisuje to , co się dzieje w dzisiejszych czasach , czym młodzież się interesuje , do czego dąży . Większość ludzi woli przeczytać książkę , która opisuje tak naprawdę ich , a nawet ich życie codzienne . Autorzy takich książek wzorują się na tym , co widzą , co słyszą . Takie lektury , które czytamy , są tak jakby naszą biografią . W większości takich książek opisuje się stosunek młodzieży do nauki , do przyjaciół do związków . Przeważnie książki takie opisują o zranionej miłości , o niespełnionych marzeniach . Takie tematy nas ciekawią , bo po prostu być może jesteśmy w takiej sytuacji , że chcemy zobaczyć , co bohaterzy tej książki zrobili z problemem , podobnym do naszego .
Taka literatura zawiera słownictwo młodzieżowa . W niektórych można znaleźć przekleństwa , lub inne wulgaryzmy . Chociaż nam , młodzieży to nie przeszkadza , bo sami posługujemy się takim językiem . Właśnie takie książki interesują większość osób , bo są wciągające , prawdziwe i podczas czytania się nie nudzimy . Jesteśmy ciekawi tego , co się wydarzy potem . Taką lekturę można czytać nawet cały dzień .
Moim zdaniem lektury młodzieżowe , to naprawdę dobra rzecz , bo obrazuje nam nasze życie i pokazuję , że z każdym problemem sobie można poradzić .
2 5 2