Odpowiedzi

2009-10-02T18:46:39+02:00
Istotą życia każdego człowieka jest szczęście, w momencie gdy do niego dojdziemy chcemy na zawsze je przy sobie zatrzymać. Chyba wszyscy zgadzają się z tym, iż największą radość daje człowiekowi miłość. Większość z nas czuje się szczęśliwymi nawet bez miłości, znajdujemy radość, także w innych odsłonach naszego życia lecz w przypadku gdy już doznamy miłości i ją utracimy to ból i tęsknota są niezmiernie wielkie. Brakuje nam osoby, którą możemy kochać i która nas kocha, dla której bez względu na wszystko jesteśmy najważniejsi na świecie. Dla każdego z nas miłość jest czymś innym ale chyba większość zgodzi się z tym, iż jeśli nie jest odwzajemniona, traci swój sens.

Karzy człowiek zaczynający nowy etap w swoim życiu, miłość, jest pełen nadziei iż będzie ona trwać wiecznie. Gdyby tak nie było wiekszość z nas nie chciała by się angażować w to piękne uczucie, gdyż nonsensem byłoby dawanie szczęścia sobie i drugiemu człowiekowi by następnie je odebrać, raniąc przy obojga. Miłość jest najpotężniejszym uczuciem na ziemi i w momencie odczuwania tego stanu wiara w jego wieczność przeinacza się wręcz w pewność, że emocje łączące nas z drugą osobą są wieczne i na tyle silne by przetrwać wszystkie sytuacje dane nam przez los.

Moim zdaniem wiara, iż miłość będzie trwała wiecznie nie jest istotną jej cechą lesz wręcz najistotniejszą cechą. To ona daje siły by przetrwać kolejny dzień. Żyć dla drugiej osoby ale ze świadomością, że ona żyje dla nas. Z dwóch istnień łączyć się w jedno, najdoskonalsze, najtrwalsze, niepowtarzalne.
2 5 2