Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T12:28:56+01:00
Jest to opatrunek samoistnie chłodzący zawierający żel, który pobiera ciepło z oparzonej okolicy jednocześnie nie rozpuszczając się w płynach ustrojowych. Jest to najlepszy rodzaj zabezpieczenia powierzchni oparzonych w czasie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.
2010-01-25T12:30:21+01:00
Kompres żelowy z opatrunkiem do stosowania w terapii zimnem lub ciepłem. Zalecany m.in. w terapii schorzeń narządu ruchu lub układu nerwowego. Stosowany jako przygotowanie przed ćwiczeniami rehabilitacyjnymi lub do zastosowania doraźnego w przypadku urazów. Możliwość użycia z opatrunkiem lub bez w różnych częściach ciała w zależności od wskazań.
2010-01-25T12:30:59+01:00
"Cold Wrap" -opatrunki pooparzeniowe ,ktore stosuje sie u dzieci. Samochłodzące bandaże zawierają żel (około 96 % wody), który pobiera ciepło z oparzonej okolicy jednocześnie nie rozpuszczając się w płynach ustrojowych. Są one najlepszym rodzajem zabezpieczenia powierzchni oparzonych w czasie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.
- zabezpieczenie rany oparzeniowej suchym, czystym, w miarę możliwości jałowym opatrunkiem, błędem jest nakładanie na ranę oparzeniową jakichkolwiek substancji nieleczniczych (np. tłuszczy używanych w gospodarstwie domowym), oraz jakichkolwiek innych substancji przed dokonaniem oceny rany oparzeniowej przez lekarza. Rany oparzeniowej nie można uciskać.