Odpowiedzi

2010-01-25T12:39:26+01:00
Więc trzy prawa: pierwsze do życia ponieważ kazdy człowiek bez wzgledu na swoje pochodzenie, postępowanie ma do tego prawo a pozbawic go moze tylko Bóg. Po drugie prawo do kolegowanie sie z kim chce bez wzgledu czy ktos jest bogaty czy biedny. Trzecie prawo do poznawania ludzi takimi jakimi sa a nie wyrazania opini na ich temat przez uslyszenie kilku słow o nich.TE PRAWA WYDAWAJA SIE OCZYWISTE ALE TAKA JEST PRAWDA ZE CZESTO WYRAZAC SWOJE ZADANIE OPIERAMY SIE NA OPINI INNYCH LUB JESTESMY ZMUSZENI IM SIE PODPORZADKOWAC
31 3 31
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T12:43:38+01:00
Gdybym mogła ustanowić trzy prawa, postanowiłabym, że zakazana by była dalsza produkcja papierosów ze względu na konsekwencje szkodliwe zarówno dla środowiska jak i dla ludzi . Wprowdziłabym równość w kościele katolickim , aby siostra zakonna nie służyła księdzu , a była z nim równa i miała takie same prawa . Z pewnością byłabym przeciwna żebraniu i karałabym ludzi za ten czyn , ponieważ często jest to wykożystywane do zakupu np. alkoholu .
17 3 17
  • Użytkownik Zadane
2010-01-25T12:45:39+01:00
Gdybym mógł ustanowić trzy prawa, postanowiłbym, że do sądów przyjmowane będą tylko zawiłe i trudne sprawy. Ludzie wciąż narzekają na polskie sądownictwo, argumentując, iż sprawy ciągną się tutaj latami, pobierając coraz większe koszta od obu stron, a i tak spory pozostają nierozstrzygnięte. Ludzie wyjeżdżają do innych krajów, aby tam rozwiązać swoje problemy, gdyż w wielu krajach sprawy sądowe trwają zaledwie 3 dni. Kolejne prawo jakie bym ustanowił dotyczy szkolnictwa. Wszak każdy wie, że szkoły posiadają PSO i WSO, a także mają własne prawa i zasady, jednak nie zawsze się do nich stosują. W tej kwestii chodzi mi o nauczycieli, którzy często krzyczą na swoich uczniów, nie wiedzieć z jakiego powodu. Często ofiarą padają uczniowie słabsi, nieumiejący poradzić sobie z określonym materiałem realizowanym na lekcji. Nauczyciele nie potrafią zrozumieć takiego ucznia i zamiast mu coś wytłumaczyć - krzyczą, a to, jak wszyscy wiemy, z pewnością nie poskutkuje. Ostatnie prawo, które bym ustanowił dotyczy odśnieżania chodników. Mimo zarządzeń sołtysów i burmistrzów o odśnieżaniu chodników przy posesjach, ludzie nie wywiązują się ze swoich obowiązków. Według mnie, skoro ktoś korzysta z chodnika dla pieszych, powinien, a nawet ma obowiązek go odśnieżyć i dbać o jego czystość. To nasze dobro wspólne. Zarządziłbym wysokie kary dla ludzi, niewywiązujących się z tego obowiązku.
13 4 13