Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T12:43:19+01:00
Niedawno byłam w afryce w keni jest tam wielkie bogactwo naturalne dużo terenów zajmują lasy deszczowe potocznie nazwane tropikalnymi Pod względem bogactwa przyrody żaden inny kontynent nie dorównuje Afryce. Pełne spektrum klimatów: od gorących po zimne – rozwija niezwykle różnorodną roślinność. Umożliwiło to powstanie wielu gatunków zwierząt: mnóstwo ssaków, np. antylop, gazel i innych kopytnych. Bogaty jest również świat ptaków – ponad 1500 gatunków. Afrykę zamieszkują: najszybsze zwierzę lądowe – gepard, największy ptak – struś i największe zwierzę lądowe – słoń.
Na afrykańskich stepach i sawannach występuje ponad 20 gatunków ssaków roślinożernych: od ogromnej antylopy końskiej do maleńkiej antylopy karłowatej. Śladami grubej zwierzyny stadnej, a także ich drapieżnych wrogów np. lwów, podążają padlinożercy: hieny i sępy. Najczęściej spotykane zwierzęta oraz rośliny:

lew
zebra
żyrafa
sekretarz

Tereny podmokłe Afryki kipią bogactwem flory i fauny, będąc siedliskiem między innymi krokodyli, hipopotamów, gatunków żyjących na terenach zalewowych, np. antylop kob, a także ryb, z których warto wyróżnić okonia nilowego a także rybę tygrysią. Najczęściej spotykane zwierzęta oraz rośliny:

hipopotam
ryby pielęgnicowate
flaming mały
papirus

itp itd.
16 3 16
2010-01-25T12:46:06+01:00
W Afryce panuje bardzo gorący klimat przez co jest bardzo gorąco i duszno:) Wręcz nie można wytrzmać, ale za to jest bardzo ciekawie egzotycznie a wrecz czasem dziko. Na wielu kilometrach rozciągają się ogromne pustynie niczym ocean. Tylko co jakis czas pojawiaja sie 'bezludne wyspy' które sa rajem dla spragnionych. sa to oazy.

Dla krajobrazu otwartych równin Afryki charakterystyczne są wielkie stada ssaków roślinożernych: zebr, żyraf, nosorożców, słoni, licznych gatunków antylop, a także drapieżne: gepard, pantera, lew, hieny i in. Nad brzegami rzek i jezior żyją hipopotamy oraz wielotysięczne kolonie ptaków, m.in. flamingów, pelikanów, czapli. W lasach występuje obfitość małp i ptaków.
28 3 28