Odpowiedzi

2010-01-25T14:19:42+01:00
Charakterystyka

Ania Shirley to głowna bohaterka książki pt. Ania z Zielonego Wzgórza. TRafia do domu Cubhertów całkiem przypadkowo. Gdy zawitała do Mateusza i Maryli miala wówczas 11 lat.
Ania była chudą i rudą dziewczyną. Miała bardzo jasną cerę, usianą licznymi piegami. Wiele osób śmiało się z niej, ale tak naprawdę wszyscy zazdrościli jej dość oryginalnego koloru włosów. Niektórzy twierdzili, że miała bardzo ładny i zgrabny nos.
Ania jest bardzo wygadana. Ma wybujałą wyobraźnie i męczy tym bliskich, często też to doprowadza ją do kłopotów. Uwielbia dużo mówić, przez to bardzo denerwuje dorosłych. Jest bardzo wrażliwa dziewczynką. Ma ciekawą osobowość i wspaniałą dusze. W Wielu sytuacjach Ani zachowywała sie doroślej niż jej rówieśnicy. Kiedy siostra Diany zachorowała na krup bohaterka wykazała sie swoja odpowiedzialnością i zręcznością. MIała bardzo dużo dobrych chęci lecz nie zawsze szczęśliwie się to kończyło. Wyniki w nauce Ani świadczyły o jej nieugiętej ambicji oraz wrodzonej inteligencji. Bohaterka była bardzo wrażliwa na punkcie przyrody. Piękno otaczającego ją Zielonego Wzgórza rozwijało ją emocjonalnie .
Ania jest mimo wszystko postacią bardzo pozytywną. W pewnych kwestiach warto ją naśladować. Ania jest dla mnie przykładem, a jednocześnie symbolem odwagi i wytrwałości.
:)
39 4 39
2010-01-25T14:25:28+01:00
Harry Potter jest wysokim, chudym nastolatkiem o kruczoczarnych włosach, małych ustach i zgrabnym nosie.Nie ma rodziców. Nosi okulary w kształcie koła zakupione przez wujostwo. Jego włosy zawsze są nieokiełznane i nie poukładane, zupełnie jak u ojca. Chłopak ma jasną cerę i zielone oczy po matce. Jego czoło zdobi blizna - jedyna rzecz podobająca mu się w swoim wyglądzie. W ciągu siedmiu lat nauki jego wygląd niewiele się zmienia, jedynie dorośleje i staje się mężczyzną. Jest chłopcem zwinnym, świetnie latającym na miotle. Jest wysportowany,odważny ,wytrzymały i nad podziw dzielny.
29 4 29