Napisz rozprawke o tym gdzie lepiej mieszkać- na wsi czy w mieście? (to jest moja pierwsza rozprawka dlatego bardzo proszę o pomoc, tym bardziej że nie było mnie w szkole gdy omawialiśmy zasady pisania rozprawki;( )

Zad.2
W imieniu Parsifala napisz podziękowania dla Galahada!

1

Odpowiedzi

2009-10-02T19:43:24+02:00
Rozprawka

Nawiązując do tematu czy lepiej mieszkać na wsi czy w mieście nasuwa się pewien problem. Jedni ludzie uważają za miejsce swojego mieszkania wieś, natomiast inni za nic w świeci by sie tam nie przeprowadzili.
Moim zdaniem zdecydowanie lepsze jest miasto i
uważam, ze zycie w nim niesie za sobą o wiele wiecej korzysci niz wies.
Nalezy zauwazyc ,ze na wsi jest problem z dojazdem do szkoly, sklepu czy chociazby kosciola. Bardzo ciezko jest takze ze znalezieniem pracy, a jezeli juz ona jest to z o wiele mniejszymi zarobkami.Chcąc wyjsc do kina, teatru czy innych tego typu miejsc trzeba jechac do miasta.
Na wsi mieszka o wiele mniej ludzi, co sie wiąze z utrudnionym nawiązywaniem kontaktu, bo tak naprawde nie bardzo jest z kim.
Nie przemawia do mnie argument , ze mozna miec własna gospodarke(kury, krowy itp), przeciez w miescie nie jest problem z kupnem tych produktow i jezeli chcę cos kupic to do sklepu mam niecale 5 min drogi.
Przejdzmy teraz do zycia w miescie. Mieszkanie tutaj wyglada zdecydowanie inaczej. Wolny czas moge spedzic w roznoraki sposob.
Poza tym bez problemu mozna sie przemieszczac komunikacja miejska. Wszedzie jest blisko i nikt nie wchodzi butami w czyjes zycie, jak to bywa na wsi.
Myślę, że przytoczone argumenty pozwolą w pełni zgodzić się z twierdzeniem zawartym w temacie.31 4 31