Odpowiedzi

2010-01-27T21:29:10+01:00
Autoportret -
To jeden z pierwszych obrazów Rembrandta namalowany ok. 1628 roku. Obecnie znajduje się w Amsterdamie.Obraz wyróżnia się swobodą ujęcia i oryginalnością techniczną. Aby oddać rozbłysk światła na włosach, malarz rysował powierzchnię płótna trzonkiem pędzla.

wymarsz strzelców -
Dzieło powstało na zamówienie (w 1639 roku) w amsterdamskiej kopalni.Obecnie znajduje si.ę w Amsterdamie. Rembrandt zdecydował się zastosować w tym olbrzymim dziele zupełnie inne podejście, przekształcając tradycyjny portret grupowy w kompozycję pełna indywidualnych postaci, w ożywionej interakcji.

Powrót syna marnotrawnego -
Ostatni obraz Rembrandta namalowany pod koniec życia.Jego namalowanie związane jest ze śmiercią syna malarza - Tytusa.Dzieło obecnie znajduje się w Sankt Petersburgu. Obraz jest realistyczny ale pełen głębi psychologicznej, tajemniczości i duchowości.Prezentuje mistrzowskie operowanie światłem oraz półcieniem.

lekcja anatomii dr.Tulpa -
Dzieło powstało jako upamietnienie publicznej sekcji zwłok.Na płótnie przedstawiona jest sekcja zwłok złodzieja Adriaana przeprowadzana przez doktora Nicolasa Tulpa.


6 3 6