Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T15:00:35+01:00
Szacunek bez względu kim jest drugi człowiek powinniśmy miec do każdego.Często widzimy młodzież, która oczernia człowieka z innych nacji. Nie powinno tak byc ponieważ, każdy jest inny i my to powinniśmy uszanowac. Albo, gdy ktoś nabija się ze starszych ludzi. Musimy miec na względzie to, ze kiedyś wszyscy będziemy starzy i nie spodobało by nam się, gdy ktoś nas będzie wyzywał.
Zapamiętajmy sobie, że każdy z nas jest człowiekiem. I każdy jest równy. Bez znczenia czy ktoś jest bogaty czy biedny. CZarny czy biały. Jest kosmopolitą czy nacjonalistą. To jest bez znaczenia.
I my powinniśmy szanowac wszytkich ludzi. Nie mozemy byc rasistami czy szowinistami.
24 3 24
2010-01-25T15:04:28+01:00
Aby konkretnie zanalizować podany temat, trzeba wytłumaczyć słowo "szcunek". Według słownika szacunkiem nazywamy uszanowanie wobec innych ludzi.
Uważam, że powinno szanować się innych ludzi niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, gdyż każdy z nas ma jakieś wrodzone wady, choć jednak chcemy żeby nas szanowano. Powinniśmy darzyć innych szacunkiem jeśli chcemy sami być szanowani przez innych. Przeciwieństwem słowa "szacunek" jest rasizm. Myślę, że ludzie, którzy dzielą ludzi na lepsze i gorsze rasy traktując swoją "rasę" lepszą są pozbawieni najmniejszego szacunku. Wiele ludzi jest na świecie o innym kolorze skóry, a więc dlaczego mielibyśmy ich traktować z pogardą? Każdy ma prawo do szanowania siebie na wzajem. Niektórzy ludzie urodzili się w biednych rodzinach i nie są obdarzani szacunkiem przez innych, a nawet wielką pogardą lub w najgorszym wypadku są wyzywani. Moim zdaniem takie postępowanie jest złe gdy każdy chce znaleźć poszanowanie wśród ludzi. Irytują mnie ludzie z brakiem szacunku. Bądźmy rozsądni! Każdy chce być szanowany !

Proszę ;)
22 3 22
2010-01-25T15:04:38+01:00
Szacunek do ludzi. Czy jest on potrzebny w życiu, czy lepiej być chamskim? Często zadajemy sobie to pytanie zwłaszcza, jeśli zauważamy kogoś znajomego. Czy mamy go powitać czy dosłownie olać? Ja sądzę, że lepiej mieć szacunek dla innych.
Kultura i nie tylko wymaga, by mieć szacunek do starszych osób. Jeśli mamy starszą sąsiadkę, to powinniśmy ją za każdym razem powitać standardowym"dzień dobry pani". Nie powinniśmy mówić do takich osób przez ty. Jesteśmy młodsi a takie osoby mają doświadczenie i bardzo wiele przeszły w swoim życiu. Natomiast jeśli w przyszłości będziemy pracować to czy do szefa będziemy zwracać się wulgarnie lub w ogóle się nie odzywać? Lub obrażać i obgadywać go za jego plecami? Powinniśmy mu po stokroć dziękować za to, że w ogóle nas przyjął. Przez to powinniśmy się zachowywać godnie w jego obecności. Nie można się zachowywać jak gbury. Do swoich rodziców też powinniśmy się godnie zwracać. Nie tak jak to się nowocześnie mówi: "stara i stary" tylko mamo i tato. Nie można w ten sposób obrażać rodziców. To jest niegodne i czy w ogóle sumienie by nam na to pozwoliło? Mamy upodobnić się do osób, które się nagannie zachowują tylko dlatego, że by stać się modnym? Nie przesadzajmy.
Dla mnie szacunek jest istotną rzeczą w kontaktach międzyludzkich. Jeśli ty potraktujesz kogoś poważnie i z szacunkiem on zrobi tak samo.
15 3 15