Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T15:49:10+01:00
Francja to państwo, którego część metropolitarna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitarna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie.Francja graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Szwajcarią, Włochami, Monako, Andorą i Hiszpanią. Terytoria zamorskie graniczą również z Brazylią, Surinamem i Antylami Holenderskimi. Kraj jest także połączony z Wielką Brytanią przez tunel pod kanałem La Manche.
Republika Francuska jest unitarnym państwem demokratycznym, w którym ważną rolę odgrywa prezydent. Jest również szóstym najlepiej rozwiniętym krajem świata i jedenastym w rankingu warunków życia.1 5 1
2010-01-25T15:53:46+01:00
Panstwo ktorego część metropolitarna znajduje sie w Europie Zachodniej.
Francja ze względu na swoja liczbe ludnosci,pozycję w Europoe,silna armię uchodzi za jendo z najpotęzniejszych panstw swiata.
Nazwa Francja pochodzi od germanskiego plemienia Frankow ktore zajmowało region po upadku Cesarstwa zachodnirzymskiego.W regionie Paryż powstało panstwo francuskie. tyle starczy?
pozdr ;)
1 5 1