Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T18:23:29+01:00
STACJA IV MATKA
PRZYPOMNIENIE EWANGELII
Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia,którego miłował rzekł do Matki "Niewiasto,oto syn Twój "Następnie rzekł do ucznia;"Oto Matka Twoja".I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie
ZNACZENIE DLA MNIE
Jezus dał mi swoją Matkę dla mnie,aby była moją Matką
MODLITWA
Jezu daj mi dobre słowo i mądre spojrzenie w moim domu,w mojej wspólnocie,w szkole,na ulicy.Niech Twoja Matka nie opuszcza mnie na drodze krzyżowej.
2010-01-25T20:03:32+01:00
,,wszystko co uczyniliście jednemu z tych bracimoich najmilszych Mnieście uczynil (Mt25,4o). Niewiemy jak wyglądała Weronika ,która wybiegła z tłumu żeby otrzeć chustką twarz Jezusowi.Może była niska,może wysoka,może miała na głowie chustkę . Była nie tylko dobra,ale i odważna.nie bała się pomagać Temu na kogo wszyscy tupali jak łobuzy. Każdy dobry musi być odważny ,bo inaczej bedzie niezdarą.nigdy nie powinniśmy pominąć okazji aby czynić dobro.Dla mnie postawa Weroniki jest symbolem odwagi odpowiedzialności i dobra ,które te cechy powinny być w każdym z nas ,abyśmy potrafili pomagać sobie nawzajem . Bardzo chciałbym być taki jak Weronika ,i umieć pomagać ludziom. nie zważając na opinie innych.Jezu który umarłeś przez nasze grzechy na kżyżu ,daj nam wiare w twoje Zmartwychwstanie i uczyń nas lepszymi dla siebie i bliskich. Pomóż matkom w wychowaniu dzieci na dobrych ludzi ,a swoją postawą niosły dalszą naukę jaką pokazała Weronika.